Olimpiyatlar Istanbul'da olsa

Hangi mevcut tesisler kullanılır? Hangi branşlar için tesisler yetmez?

burhan felek, akatlar, sinan erdem, darüşşafaka, ülker arena, vw arena falan hep dövüş sporları, halter eskrim masa tenisi jimnastik vs gibi salon sporları için uygun.

havuzlar yeterli mi bilmiyorum.

olimpiyat stadı zaten atletizm işini görür sanıyorum.

bisiklet ve maraton zaten İstanbul'da kıtalar arası bir parkurda güzel olurdu.

pist bisikleti için salon var mı onlar nasıl kuruluyor bilmiyorum.

yelken için fenerbahçe, adalar. kano kürek vs için haliç belki.

ama bunlar ok demek değil, istanbul olimpiyatları hak etmediği gibi bu kadar masrafı bize "altyapı yatırımı" diye yutturup 40 senelik borç bırakırlar.
  • patronaj1  (10.08.24 17:51:26 ~ 18:40:15)
Hiçbir tesis yetmez

  • benaslindayohum  (10.08.24 18:51:42)
Araştırmalara göre yapılan yatırıma değmiyor zaten ama ne kadar yatırım gerektiği biraz mevcut tesislerle de ilgili olsa gerek.
Ben de salon sporları için yeter herhalde diye düşünmüştüm. Havuzun da yetmesi lazım düşününce, o kadar olimpik havuz var. Atletizm için tek stat yetiyorsa ona da ok diyelim. Tenis kortları gerekir sanıyorum.
Bir de işin şehir içi ulaşım kısmı var, onu aklım hiç almıyor. Mevcut tesisler dağınık halde ve birbirine ulaşım zor. Bir yere toplu tesis kuralım derler mi? Ya da olimpiyat köyünü nereye kurarlar mesela?
  • osssy  (10.08.24 20:34:08)