Kadın kurye

Az önce geldi çok şaşırdım gördünüz mü hiç? Kadınlarımız kusura bakmasın ütopik bir varlık görmüşüm de onu soruyormuşum gibi oldu biraz :D "süphanallah kadın kurye" gibi... Yoksa tabii ki olması gereken de bu ama ben ülkemizde şimdiye kadar hiç denk gelmemiştim şaşırdım sohbet de edemedim ayıp olur veya yanlış anlar diye.

Getir siparişlerini bir dönem sürekli kadın kuryeler getiriyordu normal bir durum. Çok fazla kadın kurye var ama kask mont falan derken dışarıda motor kullanırken belli olmuyor olabilir.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (10.08.24 12:05:12)
Yıllardır var.

Ne sohbeti edecektiniz zaten anlamadım.
  • sorularimicinfeykhesap  (10.08.24 12:06:01)
Tr de bilmiyorum ama bazı Avrupa ülkelerinde çok yaygın. Normal bişi değil mi ya zaten

  • benaslindayohum  (10.08.24 12:07:01)
Ben hep denk geliyorum. Kadin ptt de var. Zaten neden olmasin

  • instant crush  (10.08.24 12:08:18)
Kargo tarafında görmüş olabilirim belki ama yemek siparişinde ilk defa denk geldim valla.

@sorularimicinfeykhesap, işte akşam napıyosun boş musun falan...

yahu ne diye sohbet edicem işte ilk defa gördüm ya hani kart çekimini beklerken normalde 3-5 muhabbet dönüyor havadan sudan işten yol durumundan yoğunluktan falan. onu edemedim diyorum.
  • ananiyimioguz  (10.08.24 12:12:31 ~ 12:19:29)
Bizim postacı kadın ve çok hoşsohbet biri bütün mahalle onu tanıyor o da mahalleyi tanıyor

Hepsijet kuryeleri de kadın erkek sayı olarak eşit getiriyor
  • grimavi  (10.08.24 12:17:06)
evet? ki büyükşehirde değilim bile, bizde çok var. bunun şaşılacak bir şey mi olması gerekiyordu?

  • titanyum22  (10.08.24 15:48:56)
@ titanyum22, güzel kardeşim tabii ki olmaması gerekiyor tabii ki her alanda kadınlar da olsun şu an konumuz o mu? Dedim yanlış anlamayın diye.

Fakat bi an denk gelince şimdiye kadar hiç denk gelmediğimi fark ettim ve şaşırdım. Hiç görmeyişime de şaşırdım. O yüzden sordum. Ama denk gelinen bir şeymiş ne güzel, merakım gitmiş oldu.

Şimdiye kadar 1 i büyük şehir olmak üzere 6 şehirde yaşadım ve denk gelmedim neden şaşırmayım yani.
  • ananiyimioguz  (10.08.24 17:53:55 ~ 17:58:10)
aynı işi yapan kadın ptt çalışanları oluyor. kadın kurye neden olmasın? hatta iş yerleri kadın kuryeyi tercih edecektir, suça meyilli serseriler yerine kadın kurye evladır.

  • summerof69  (10.08.24 18:07:40)
istanbuldayım, sadece ptt ve macroonline siparişimi kadın çalışan getirmişti. keşke daha çok olsalar...

  • anna sun  (12.08.24 13:26:23)
ev ve işyerine uğrayan ptt çalışanlarının çoğu kadın.

kışın yolda giderken yağmurlu havada kayıp düşen bir motorcuya yardım etmek için durmuştuk, o da kadındı. yemeksepeti veya trendyol kuryesi idi yanlış hatırlamıyorsam.

geçen hafta yazlıkta bir kadın 18 numara ne tarafta diye sordu, damacana su getirmiş. teslimatta da denk geldim. çok fazla dışarıdan yemek söylemediğim için bana teslimat yapan kadın kurye denk gelmedi yanlış hatırlamıyorsam.

ufak tefek teslimat yapanlar için şaşırılıp sohbet edilecek bir durum pek yok bence. motor kullanabilen herkesin yapabileceği bir işi yapıyorlar, erkekten farkı yok. fakat damacanayı, tüpü omzuna vurup getiren erkeklerin yanında ufak tefek bir kadının damacana, tüp falan getirmesi biraz şaşırtıcı olabiliyor gerçekten.
  • kibritsuyu  (12.08.24 14:05:58 ~ 14:10:44)
Bu dedikleriniz arabalı kurye olabilir mi?

Benim dediğim moto kurye idi arkadaşlar.
  • ananiyimioguz  (12.08.24 15:06:02)