ölmek istiyorum ama haketmiyorum

çok kısa anlatacağım hiç halim yok, lütfen sesimi duyun. 9 ay önce iddaa pisliğine bulaştım, oradan slot oyunlarına geçtim derken kısa sürede bağımlı oldum. kendim yetmez gibi annemin babamın hesaplarından krediler çekip onları da batırdım. toplam 1.5 milyon lira borcumuz oldu. babam bu yuzden gece gunduz calısıyor hastalıklarına rağmen. annem eve alışveriş yapamıyor. bunlara rağmen hala devam ediyorum oynamaya. en son bugun kazandıgım uc kurus parayı da batırdım. ev dışında varlığımız yok, ona da bugun yarın haciz gelecek. kuzenlerimi, dayımı, teyzemi,çocukluk arkadaşlarımı dahi kaybettim bu illet yuzunden. teyzemin kocası (çocukları olmuyor) allah bana bu yüzden çocuk vermedi demiş benim hakkımda. hepsiyle aram çok iyiydi 1 sene önce. artık bana iğrenerek bakıyorlar. hele bir kuzenim var, öz abimden farksızdı borç isteye isteye onu da kaybetim. eşi bile nefret ediyor benden. şeytanın yeryuzundeki temsilcisi gibiyim. tum bunları 30 yasında esek kadar biri yazıyor ustelik. ölmeyi bile haketmiyorum

hocam çok denecek bir şey yok. Profesyonel yardım alman lazım. Tedavi olup düzeldikten sonra bu hatalarını telafi etmek uzun zaman alacak ama nihayetinde çözülmeyecek bir konu değil borçlar yapılandırılabilir, çalışırsın ödersin ama öncelikle tedavi.

  • biravekahve  (08.08.24 22:15:37)
Hocam bana çok da hak etmiyorsun gibi gelmedi ama yine de hayat güzel değmez, ayrıca daha ev var unutma.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (08.08.24 22:19:15)
30 yaş erken bir yaş.
Önce destek alın.
İşiniz olduğunu varsayıyorum, yavaş yavaş borçları ödemeye başlayınca moralini de yerine gelir.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (08.08.24 22:29:01)
daha önce çok kumar bağımlıları yazdı duyuruya.
ekşide kumar bağımlılı ile ilgili bşalıklarda biraz gezinebilirsiniz.
düşenin halinden düşen anlar.
  • WithWorth  (08.08.24 22:30:55)
sahil kenarına git, kuma otur, sabaha kadar denizi izleyerek salya sümük ağla. iddaa oynamaya kalkışacağın her an sahilde geçirdiğin o utanç gecesi düşüncelerin aklına gelir. kendinden tiksinerek iddaa oynamaktan vazgeçersin.

  • HellKeePer  (08.08.24 22:43:44)
Vallaha çok düşündüm yazmadan. Hak ediyorsun demek istemem.
Yalnız şu noktada halen oynayan bir insana diyecek laf bulamıyorum. Aile konusunda çok hassasim ve ailesine bunları yaşatıp hala oynayan birinden tek isteğim ailesinden bu borçları komple kendi üstüne alıp sonra ne yaparsa yapması. Olseniz ne olacak aileniz üzülüp geride kalan 1.5 milyonu evsiz kalarak odemeye çalışacak falan. Kacacak yer arıyorsanız bari onlarin derdini çözün. Misal şu kendi hesabini kullandirarak para kazanan sonra hapse girenler var, onları yapın sonra hapse girin en azindan bir faydaniz olur diyeceğim ama onu da batirirsiniz.

Normalde it gibi çalışarak odeyebilirsiniz de şu an bunu göremedim.
  • logisticsmanager  (08.08.24 22:44:13)
Borcu kapatmak için tekrar kumar oynamaya kalkışmayın sakın, buradan başlanabilir.

Tamam batirmissiniz ama telafi etmeye bakın. Napicaksiniz başka.
  • encokbenisevinnolur  (08.08.24 23:05:33)
Yanlış anlamayın öncelikle, çok fazla düşünmeden yazıyorum. Başına gelmeden bilinmez böyle şeyler ama neden benim başıma gelmiyor, şans faktörü değil, bilinçli bir davranış ve sonuç ama diyelim ki senin durumundayım, aç kalırım ama yine de öderim. Bu çelişki dolu bir cümle oldu, öyle olsa zaten ailemi bu hale getirmezdim.

Aklıma gelen kolay çözümlerden birisi borcu bir şekilde bankalara yıkmak. Aile ve yakınlara verilen hasarı kurumlara itelemek ama elinden gelir mi, mümkün mü bilmiyorum. Eski bir tanıdığım yapmıştı. Beş yıl ortalarda gözükmedi. Bu da bir seçenek. Kredi yoksa kredi kartı limiti var, kart ile alışveriş yapıp spotta satmak olabilir. Suça yönlendirmiş olmayayım.
  • gabe h coud  (09.08.24 01:25:09)
Az önce önceden çok sevdiğim kumarbaz bir arkadaşım öncekini ödedikten (eline uzun süre sonra iyi bir miktar geçmişti) bir gün sonra yine borç istedi.

Sadece şunu bilin ki çok rahatsız edici ve yüzsüz bir davranış.
  • hebanon  (09.08.24 03:52:39)
Para kazanma hırsını törpüle.
Azla yetinebildiğin sürece zenginsin.

Çevremde de bu nedenle eksiyi görmüş kişiler para istediğinde 100 TL bile vermiyorum.
Ama şu sıralar bankanın vermiş olduğu promosyonu kendim için kullanmam uygun olmadığından araştırıp sorarak fakir ailelere dağıtıyorum.

Her türlü uyarı ve nasihatlere rağmen kumar, borsa kripto ..bet sebebiyle batanlar çevreden borç isteyerek kolayca para bulamamaları gerekiyor. Daha dibi görmeden uyanamayanlar var.
  • diyecevaplandı  (09.08.24 04:28:25)
yukaridaki matematik yorumu onemli.

iddia, kumar vs oranlari, sistemleri senden cok cok cok cok daha zeki adamlar tarafindan belirleniyor ve kuruluyor. bunlari istikrarli bir sekilde yenmen imkansiz. matematik dehalarini ve super bilgisayarlari asla yenemeyceksin. yenilgiyi kabul et ve cekil.

ingilizce'de piyango biletleri/oyunlari icin "tax on the stupid" diye bir degim vardir hatta. cunku tek tuk para kazanilir ama genelde hep kaybedilir.
  • hot potato  (09.08.24 04:54:58 ~ 04:56:35)
Helal kanki. IBAN at para yollayalım.
Bağımlıya açıklama yapmak çok gereksiz bence. vicdanını biraz rahatlatıp yattığı yerden oynamaya devam edecektir. Boş yapacağına git terapi al.

  • hasmetizm 2046  (09.08.24 07:52:32)
bi daha şansını dene belki kazanır tüm borcu ödersin :d

  • sizofren06  (09.08.24 10:58:38)
internete bağlanacak bilgisayarın telefonun varsa henüz daha dibi görmemişsin. devam et bro.

  • xrated  (09.08.24 11:28:15)
O kadar borcu ailenize yıkıp gitmeyi esas aileniz hak etmiyor. Ölüp giderek kaçmayı ise gerçekten hak etmiyorsunuz. Tedavi olup borcu ödemek için birden fazla işe vs girin ve insanları rahata erdirin.

  • boyalı kuş  (09.08.24 11:32:05)
uyuşturucu ve kumar bağımlılığı n kadar piskolojik destek, yardım alsan da kişi istemediği sürece bırakılmıyormuş.

yani sen buradaki olumsuz durumların hepsini farkedip , üzülüp buraya yazıp hala oynayabiliyorsan sıkıntı gerçekten çok büyük.

eski işyerimden bu yüzden ayrıldım ben. vardiyalı sistem bi vardiyada 3 kişi çalışıyoruz, aralarına en yeni katılan ve en donanımlı insan benim. diğer iki vatantaş 8.5 saat mesainin 6 saatinde telefondan kumar oynuyolar. öyle bir hal ki iş güç, dünya umurlarında değil, 500 lira kazandılar diye havalara uçuyolar çığlıklar falan. abi sen de oyna sen de oyna. diyorum kardeşim ben buraya telefonla oynamaya gelmedim iş yapmaya geldim. en sonunda iş yükünün yüzde 70 i bana kaldı başlarım böyle işe dedim uzadım gittim.

tabi patrona söylesem etsem ispiyon olacak diyorsun, öte yandan tek başıma çalışmaktan sıkıldım. bak dolaylı da olsa işimden ettiler beni. çok da sevmiştim kazancı da güzeldi.
  • Fodera  (09.08.24 11:56:18 ~ 11:58:01)