Couchsurfing üzerinden host'luk yapmak intihar mı bu devirde?

Merhabalar

Yaşadığım küçük şehirde misafir olarak gelebilecek insanları Couchsurfing üzerinden ağırlamak günümüzde inhitar mı sizce?

Amacım yeni insanlarla tanışıp şehri gezdirmek. Tabi bu insanları referanslarına göre kabul etmek birinci önceliğim, güvenliğimi en üstte tutuyorum bu konuda.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu uygulamada bu tarz tecrübesi olanlar varsa paylaşabilir mi?

Couchsurfing'in populer olduğu zamanlar 2010 yıllarıydı. son 5 yıldır adını bile duymadım. paralı oldu, airbnb çıktı vs.

gelen insan olarak bakarsan benim 2-3 misafirim oldu ve pek bir sorun yaşamadım ama ciddi bir arkadaşlık da olmuyor. gelen misafir ya senden onu gezdirmeni istiyor ya da kendi planı varsa sabah erkenden basıp gidiyor, gece geliyor. görmüyorsun bile.

başka arkadaşlarımın çok fazla misafiri oldu. içlerinde çok sıkıntılı tipler de çıktı. evden gitmeyen, gece 3te sarhoş gelen, evi çok ciddi kirleten, ayakkabıyla gezen vs.

özetle iyilik yapacam dersen tamam, aktivite çıksın sıkılıyorum diyorsan değmez.
  • orpheus  (07.08.24 22:35:14 ~ 22:35:46)
Bu tue uygulamalari oldum olasi anlamiyorum

Abi bu kadar mi yokluk icindesiniz.
Hani hicmi cevrenizde insan yok yada tanisamiyorsunuz. İnternetten ne oldugu belirsiz bi insani eve almak bana cok ust level geliyor.

Bide gezdirme olayini anlamiyorum hava sartlari belli yazin sicakta kisin sogukta baharda ayaz da bedavaya iyilik adi altinda insan gezdirmek olayinida tam anlamiyorum. Hani en azindan yemek falan ismarlama sarti olsun emege yazik.

Karsi taraf bana tamamen belesci zihniyet gibo geliyor. Bedava evimde kalnye ic sic bide gezdireyim fln.

Neymis yeni birbinsan kultur tanicam. Oldu bide para vereyim ustune.

Anlamadigim nokta nedir bana ters boyle seyler.

He gidersin mesela yabanci ulkeye kultur tabicam dil gelistircem diye adamin baginda bostaninda calisirsin bi faydan olur sonra evinde kalirsin yada seni gezdirir anlarim. Ama bu belesci gibi herseyi kullan evi ve beni sonra kultur alisverisi sacma
  • Zetnikov  (07.08.24 23:16:52)
denenebilir, referansları iyi okurum herkesi kabul etmem, seçerim diyorsan olur. kalite çok leşti uzun süredir, son zamanlarda biraz düzelme var gibi ama yine de eski günlerinden çok uzakta. 5 parasız, otele para vermeyeyim de çöp evde bile kalırım diyen çok fazla kişi var. çok fazla gay var. host olarak beklentilerini profilinde güzelce yaz, isteyen ona göre request yollasın.

  • zeleno  (08.08.24 02:20:35)
Tehlikeli bile olabilir. Belki hasta, belki uyuşturucu bağımlısı belki psikolojik sorunları var. Belki suçlu...

Gereksiz tehlike
  • ferenc  (08.08.24 05:44:49)
Ben bı dönem sürekli tanışmak için gelen mesajlar sonrası vazgeçmiştim. Demek ki profil çok iyi değil demiştim.

Bı de duyuruda bile kendi halinde sıradan ezik buzuk görünen tiplerin içinden nasıl canavar çıktığını gördük ;) gereksiz aksiyon gibi artk bnc
  • abuzer  (08.08.24 06:35:29)
Referansı fazla olan insanlarda problem olmaz.

  • HellKeePer  (08.08.24 08:02:32)
Online tanisanlarin cevresi olmuyor muymus? Plak boyamaya gidersin ogrenciler gelir, pilatese gidersin yaslilar gelir.

On yil once couchsurfing ile tanistigim kiz, bu yil bana odasini verdi. Baska boyle cok iyi insanlar tanidim, cevre edindim.

Evimde birini agirlamadim ama gezdirdim falan.
  • Kahvedesu  (08.08.24 08:28:09)
ben bir ara yaptım, kore ve irandan misafirlerim oldu, iranlılar kısa süreli kaldılar, koreliler de bir hafta diye gelip iki hafta kaldılar, ikisi ile de daha sonra facebook, instagram üzerinden de muhabbetim devam etti bir süre.

hiç sorunum olmadı, ayrıca sadece yabancı değil yerli de kabul ederdim ben. muhabbet olsun amaç.

benim şartlarım çok basitti, yemeğinize karışmam, gezdirmem, öğretirim sen gezersin. kimse de beni gezdir demedi, daha çok nasıl giderim, hangi araçlara binicem, para pul işlerini nasıl çözeyim vs. diye soruyorlar kendi işlerini hallediyorlar.

en güzel yanı benim için değişik yemekler yedim.
  • selam  (08.08.24 11:09:46)
Doktora gittiğimizde akşamında sosyal medyadan ekliyorlar, evet intihar.

  • ruhen hastayim ben  (08.08.24 15:13:06)