Gıda Takviyesinin Orjinalliği Hk.

Dün eczaneden nevatura nın tablet fornundaki magnezyum takviyesini aldım. Daha önce onlarca çeşit magnezyum kullanmama rağmen dün içtiğim 2 tablet beni gece boyu kıvrandırdı. Bugün başım ve bacaklarım ağrıdı. İshal ve mide ağrısı yapmadı.

Piyasada sahteleri çok olduğu için genelde vitamin alacağım vakit eczaneden alıyorum ama bu üründeki sıkıntıyı anlamadım.

İçinde sitrat ve bisglisinat formu magnezyum ile b6 vitamini varmış.

Ben bu ürünün içeriğini bir laboratuvara test ile teyit ettirebilir miyim? Firmadan orjinallik sorgusu için talep de bulunmadım. Firmaya güvenim kalmadı.Ne zaman bir ürününü alsam psikolojimi alt üst eden şikayetler yaşadım. Ucuz diye hep şan verdim ama bu 3 oldu.

Magnezyum sitrat ve magnezyum oksit spesifik olarak bağırsak çalıştırıcı özelliği olan bir magnezyum formudur, böyle bir magnezyum formuna ihtiyacın olmadığı halde 2 tablet aldıysan bağırsaklarında bu tür faaliyetlerin olması beklenen bir şeydir. Magnezyum takviyesi ezbere değil amaca göre alınmalı.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (07.08.24 20:42:19)
@ kaleci

kıvrandırdı derken; bağırsaklarımı değil tüm bedenimi. kabuslar gördüm. uyudum uyandım. kaslarım gerildi. kramplar girdi. gevşetmesi rahat uyutması beklenirken tam tersini yaptı.

Daha önce de eşimle başka bir vitaminini kuşlanmıştık 1-2 gün. Eşimle bizi çok kötü yaptı. Yani sindirim sistemi anlamında değil. Halsizlik gerginlik, depresif ruh hali gibi. eşim bir daha tövbe etti. hiç vitamin kullanamıyor.
  • digits  (07.08.24 22:37:06)