Kadınları anlayamamak

Uzun zaman boyunca sizi yakın markaja alan, bu süreçte size asla arkadaşça yaklaşmayan, sizi iltifatlara boğan, aldığınız enerjiyle sizin de aynı şekilde karşılık verdiğiniz bir kadını kahve içmeye davet ettiniz ve kibarca bu isteğiniz reddolundu.

Halbuki muhabbeti sürekli bulunulan mekânın dışına taşımak istediğini ifade eden cümleler kuruyordu. "Biliyor musun? Servis şuraya da gidiyormuş." diyerek sizi yönlendiriyordu. Vaktiniz çok dardı ve bunun sebeplerini açıklayarak bir gün muhakkak birlikte oralarda zaman geçirmek istediğinizi belirtmiştiniz.

Reddedildikten sonra araya o da siz de mesafe koydunuz. Taraflardan hiçbiri çirkinleşmedi. Fakat iki hafta sonra, kadın tarafı yine kendini tutamayarak, tıpkı genişçe vakit geçirdiğiniz zamandaki gibi davranmaya başladı.

Aynı ortamda bulunmamak istememenize rağmen her fırsatta yanınıza sokuldu. Üzgün olduğunu kalabalık ortamda size duyurdu. İlgilenmediniz. Çok sık denk gelmeseniz de her karşılaştığınızda bunu tekrarladığını görüyorsunuz. Epey ağırbaşlı ve çekinilen bir tipsiniz. Sizinle yeniden vakit geçirmek istediğini türlü imalarla bildiriyor.

Olabilecek bir şeyi, belirsiz bir sebeple reddedip heves kırdıktan sonra tekrar yeltenmenin amacı nedir?

Bunları neye yorardınız?

naz yapiyor herhalde. sana göre degil ama, belli. sal bence sen. daha az komplike biriyle daha mutlu olursun.

  • robert bosch  (07.08.24 12:03:15)
kadın erkek ayırmadan düşünürsek ülkenin çoğunluğu böyle zaten. yani ortada anlaşılmayacak, komplike bir durum yok. çoğumuz basit kodlarla düşünüyoruz. karşındaki insanın 5-6 yaş mantığı ile hareket ettiğini varsayarak düşünürsen sorularının cevaplarını kolayca bulursun.

  • lazpalle  (07.08.24 12:21:03)
robert bosch & lazpalle +1

bazı şeylerin lafta kalması daha iyidir, özellikle bu tip insanlarla olan durumlarda.
bir kez daha teklif etseniz ve bu sefer kabul etse, çıktığınızda "ben napıyorum, ne gerek vardı" diyebilirsiniz, ayrıca düşündüğünüz kadar da zevkli zaman geçmeyebilir.
  • MtKrt  (07.08.24 12:25:26)
Neden açık iletişimden yana değilsin? Ona sorsana bunu.

Seni kahve içmeye davet ettim reddettin. Belki işin vardı ama sen de daha sonra herhangi bir plan yapmadın. Şimdi tekrar beraber vakit geçirmek istediğini ima ediyorsun, sen bir plan yap. Çünkü senin yapman lazım. Bunu de ve tepkisine bak.

İletişim kurmadan anlayamazsın. Ben sorardım mesela.
  • rock n roll  (07.08.24 12:28:17)
müsait olmadığı için reddetmiş olabilir mi?

  • elorelia  (07.08.24 12:28:19)
O an başkası yazmıştır ya da meşgul olduğundan reddetmiştir. Tekrar sor.

  • Kahvedesu  (07.08.24 12:30:26)
red flag.
belki 5-6 farklı olası sebep sayabilirim ama hepsi de olumsuz.

ancak ona yönelik ihtimaller yerine, bildiğimiz taraf olan size odaklanırsak; erkek taraf olarak sizin "anlamamanız", yahut "tutarsız" bulmanız, uzak durmak için makul bir sebep derim.
  • WithWorth  (07.08.24 12:34:05)
iş yerinde mi oluyor bunlar? uzak dur. vazgeçecektir. risk alma.

  • gabe h coud  (07.08.24 12:41:19)
Reddettiyse artık sıra ondaydı, açıkça gelip şu müsait olmadığım için içemediğimiz kahveyi içelim demesi gerekirdi ama öyle demeyip liseli gibi lafı dolandırıp duruyor. ne istediğini bilmeyen insan bir yaştan sonra çekilmiyor.

  • Kediyi üzdün  (07.08.24 13:05:53)
Bence hiç bulaşma hocam. Sen ikinci kez kahve içmeye çağırsan yine reddedecek. Birde aynı işyerideyseniz sıkıntı olur. uzak dur.

  • komando kani var bende  (07.08.24 13:38:37)
Kadını anlamak değil, yonetebilmek marifettir.

  • duster  (07.08.24 14:30:33)
Attention whore kavramını inceleyin derim

  • mirty  (07.08.24 15:02:30)
Kadınlari genellemekten ziyade bu hareketi kişinin tavrı, karakteri, psikolojik durumuna bağlı olarak olarak düşün. Çok da düşünme zamanına yazık. heves tamamen bittiyse yoksay.

  • pembediken  (08.08.24 00:05:08)
üzerine düşünmeye değmez.
next'e bas geç.
unut gitsin.
  • tabudeviren  (08.08.24 21:12:07)
kediyi üzdün+1 anlamaya çalışma, çok istiyorsa o bir yerlere davet eder.

  • gnosis  (08.08.24 22:41:28)