Kurumuş leke çıkar mı

Alezdeki leke nasıl çıkar? Bir ay falan oldu galiba bir kez yıkadım tam geçmemişti şimdi de artık sabit kaldı

Ne lekesi olduğunu biliyor musunuz?

Kan ya da çeşitli vücut sıvıları gibi bir şeyin lekesiyse Kosla oxi action gibi oksijenli bir leke çıkarıcıyla suya basıp sonrasında yine leke çıkarıcıyla, soğuk suda yıkayın. (Sıcak su lekenin daha çok sabitlenmesine sebep olur.) Ama yıkanıp sabitlendiye işe yaramayabilir.

Kullanımdan kaynaklı ter lekesi/sararmaysa pek bir şey işe yaramıyor ama lekeyi ıslatıp üstüne karbonat dökerek ya da %50-50 su ve beyaz sirke karışımıyla ıslatıp beklettikten sonra yıkamayı deneyebilirsiniz.

Yemek, içecek, kalem vs lekesiyse Rossmann'da Dr. Beckmann'ın özel amaçlı leke çıkarıcıları var, onlardan uygun olanı alıp deneyin.
  • kobuzchu kiz  (07.08.24 10:59:29 ~ 11:02:19)
Eğer alez beyazsa biraz domestos vs. çamaşır suyu deneyebilirsin. Ben alezde kalan inatçı lekelerle öyle başa çıkıyorum. Biraz lekeye döküp 5-10 dk. bekletip sonra makineye atar yıkarsın.

Tabii ki çamaşır suyu kullanımına karşı bir bireysen yapacak bir şey yok :)
  • hiçmiyok  (07.08.24 12:01:08)
www.rossmann.com.tr

bunu al. lekeye sür. beklet. daha sonra makineye at. cikarir bence bu.
  • robert bosch  (07.08.24 12:05:07)
çamaşır suyu parlatıcısini dökün azıcık bekletip makineye atın

  • yuvarlanantencereninkapagi  (07.08.24 14:40:08)
Çamaşır suyu parlaticisi? bulaşık makinesi parlatıcısı yazacaktim, mobil olduğum için editleyemedim

  • yuvarlanantencereninkapagi  (07.08.24 14:40:40)
@robert bosch +1 bende katı versiyonu var. Çitileyerek kullanıyorum ve çok faydasını gördüm.

  • peki madem  (07.08.24 16:13:46)