Mama sandalyesi tavsiye

Merhabalar sevgili anneler ve babalar. Hangi mama sandalyesini kullaniyorsunuz, memnun musunuz? Sağlam ve güvenli bir sey olsun ama dunyanin parasini da vermeyelim istiyorum ama değecekse de vereyim ne bileyim kafam cok karıştı bu mevzularda.Ana kucagi, kanguru vs alırken karar veremeyip gidip en pahalisini almistim, simdi dusununce babybjörn olmayanlar ayni sekilde ayni isi görmüyor mu nedir yani. Mama sandalyesinde de gittim maxi cosi minla'yi begendim de simdi 500 liraya da mama sandalyesi var 3 bine de var bu 10bin, chiccoya baktim 12bin. Ikea al gec yazmis internet alemi ama biraz daha sağlam hissettiren ve ayak koyma yeri olan bir sey olsa keske. Help!

evet ikea pratikligi ve fiyat avantaji sebebiyle cok tavsiye ediliyor. ayrica ahsap ayak koyma aparati da satiliyor bu arada o modele uyumlu internette bulabilirsiniz.

ote yandan ben mama sandalyesi almadim, bumbo almistim yeni dogdugunda. ek gida sonrasi nerdeyse 3 yasina kadar onu kullandik. ilk 1 sene masanin uzerinde, sonrasinda sandalyeye baglayarak kullandik. fakat yorumlarda bebek sigmadigi veya oturmak istemedigi icin kullanamayan cok fazla insan var. biz minyon olmasinin avantajini kullandik o noktada su an 3.5 yasini biraz gecmis biri olarak oturtsam hala sigar gibi duruyor. ve tabii 6 ayliktan beri ona oturdugu icin oturmak istememe durumu olmuyordu. ayrica tepsisi de cocugu oturdugu yere tamamen sabitledigi icin kalkip gezinme gibi durumlar da olmamis oluyor bunlar hep avantajdi benim icin :)

bir de bu tur belli sureli kullanimi olan seyleri mumkun mertebe iyisinden ikinci el almaya calisin nacizane tavsiyem.
  • in vino veritas  (06.08.24 19:18:35)
mama sandalyesi çocuk gelişiminde önerilmiyor aslında. o sebeple sadece stokke tripp trapp. marka stokke olmak zorunda değil elbette.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (06.08.24 20:07:45)
İkea sandalyesi ve içine yumuşak bebek minderi

  • basond  (06.08.24 20:51:08)
ikea'nınkini ahsap ayak koyma aparati ile kullanıyoruz memnunuz baya

  • mysql34  (06.08.24 21:24:55)
Bu konu hala içimde bir dert olduğu için direk dertli girmek istiyorum sorunuza. Zaten bu da cevap olarak yeterli olacaktır.
Eşim sağolsun oğlum herşeyin en iyisine layıktır düşüncesiyle onca ısrarıma rağmen gitti Chicco aldırttı. Çok az kullandık neredeyse ve şimdi elimizden çıkartmaya çalışıyoruz ancak ne arayan var ne soran. Balkonda yer kaplayıp duruyor.
Diğer yorumları da dikkate alarak basit bir sandalye alıp geçin. Sakın pahalı bir seçeneğe gitmeyin derim.
  • va  (07.08.24 00:15:17)
IKEA Antilop en iyisi.

Diğer bazıları aşırı ağır oluyor, gereksiz teferruatlı filan.
IKEA al geç, temizlemesi de kolay, hafif, buna karşın oldukça dengeli.

Bir de kafelere filan gittiğinizde de bununla karşılaşacaksınız, çocuk yadırgamıyor.

Bizde sanırım bir ara 4 tane filan vardı anneanne, babaanne, vs. derken.
Fiyatı da diğerlerine göre uygun.
  • burfak  (07.08.24 08:46:28)
bu aletin pahalısına o kadar gerek yok ki yani bimde satılan ya da ikinci el varsa o bile olur.

ayak koyma yeri olsun, yoksa aparatını alın kafi. internette satılıyor.

istediğiniz markaya baktım tamamen kumaştan oluşuyor. yemek döküldüğünde nasıl temizlemeyi düşünüyorsunuz mesela? plastik olanları at banyoya foşur foşur yıka yani.
  • elorelia  (07.08.24 09:34:21)
elorelia +1

hafiflik (çok yer değiştirecek), ayak koyma aparatı ve temizleme kolaylığını sağlayan en ucuz mama sandalyesi doğru tercih olur.
  • brakgn  (07.08.24 11:06:36)
Bizde hem Ikea hem de pahalı olan var.

Ev küçükse, sandalye sık sık taşınacaksa kesinlikle Ikea.
Daha rahat, büyük olsun diyorsanız pahalı olan.

Pahalı olanın koltuğu yukarı ve en aşağı indirilebiliyor. Hem masanıza göre ayarlayabiliyorsunuz hem de çocuk için oturacak bir sandalye gibi aşağı inebiliyor.

Ikea alırsanız da ekstralarını almayı unutmayın, özellikle de ayak koyma yeri kesinlikle almak gerek. Minder de gerekli bence.

Bu eşyayı yaklaşık 3 yıl kullanacağınızı hatırlatayım.

Ikea'yı ikinci el almıştım ben, zaten sıfırı da çok ucuz.
  • michael_knight  (07.08.24 12:56:45 ~ 12:57:50)
konusma ben konusuyorum +1

1. blogger.googleusercontent.com
2. www.momnbabydepot.com

stokke bebekle beraber büyüyor.
öncelikle bebekler mama sandalyesinden nefret ediyor cünkü cok kisitlayici bir sey.
ikinci olarak cocuk gelisiminde mama sandalyesinin yeri yok.+1
Baby Led Weaning yani kisaca BWL, bebegi sofraya sizinle beraber oturtup kendi yediklerinizden ona vererek kendi kendine yemesini ve yemekleri sevmeyi cesaretlendirdiginiz bir sistem. sofra adabi sofrada ögrenilir, mama sandalyesinde degil. yemek zamanlarinda aile olarak zaman gecirmanin, bebegin size bakarak yemeyi ögrenmesinin ve sevmesinin yolu bebegi sofraya dahil ederek olur. onu ayri bir kisimda tutmanin hicbir getirisi yok.
bebeklik gectikten sonra erken cocuk döneminde cocuk tripp trapp sayesinde kendisi sofraya oturup kendisi sofradan kalkabiliyor. bunlar gelisimde önemli etkenler. birey gibi davraniyor cocuk ve sizin cocuga davranisiniz dahi degisiyor. 3 yasindaki cocuga mama sandalyesi kullananlari, her seferinde cocugu sandalyeye indirip kaldiranlari gördükce yariliyorum.

stokke bir marka sadece. daha ucuzunu buluyorsaniz ondan alin. tamamen ahsap. iyi kurulamak kaydiyla iyice yikabilirsin de ama genelde temiz sabuinlu bir bezle silmek yetiyor.

bu daha iyi bir fotografmis: m.media-amazon.com
  • alice in potatoland  (07.08.24 13:14:31 ~ 13:36:46)
Sonradan gelip bakan olursa isine yarasin diye guncelleme, joie multiply 6 in 1 aldim memnunum.

  • passive aggressive  (14.09.24 11:37:42)