Bana mobbing mi uygulanıyor?

Bir devlet kurumunda bilgisayardan sorumlu teknik personel olarak işe başladım.

"ilgili kurumda bu işi yapmak isteyen bir x kişisi daha var fakat benim gelmemle o bu amacına ulaşamadı"

Yaklaşık 2 aydır tarafıma bir masa ve bilgisayar verilmedi. Sadece bir sandalyede başka birimlerin olduğu odada oturuyorum. Öğle arası yemek yerken başkalarının masalarının kenarında filan yemek yiyorum. Kendime ait eşyalarımı vs getiremedim çünkü bi çekmecem yok.

Talep ettiğimde ilk zamanlar oda düzenlemesi yapılacağını ondan sonra verileceğini söylediler. Fakat hala bir düzenleme yapmadılar. Dün yine sorduğumda "ne yapacaksın sen masayı" gibi saçma sapan bir tavırla karşılaştım.

Yetkili kişiyle ilk zamanlar tanışmak için görüşmek istedim benimle görüşmedi. Sebebini sordum "o öyle biri herkesle görüşmez" dediler.

Üstte bahsettiğim x kişisinin bu durumda parmağı olduğunu düşünüyorum.

Şu an bu durumda olmaz aşırı zoruma gidiyor. Onur kırıcı buluyorum.

Bende tepki amaçlı koridorda bulunan bir bankta oturuyorum. Çünkü bir farkı yok.

Sizce ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım? En üst birime şikayet etsem sıkıntı yaşar mıyım? Cimere yazsam olur mu? Bu bir mobbing değil midir?

Tuhaf.
Diğer üstlerinizle konuşun.

  • diyecevaplandı  (06.08.24 18:25:29)
Hemen cimer'e yazmayın, hiyerarşi basamağını atlamayın, bu sefer daha çok göze batarsınız, üstünüze gelirler.

Diğer üstlerinizle görüşün +1

Olaya gelirsek, devlet kurumları maalesef pespaye durumda (ben de devlette çalışıyorum)
Gerçekten bazen öyle şeyler oluyor ki bu kurumlar nasıl ayakta duruyor, işler nasıl yürüyor hayret ediyorum. Devasa bir umursamazlık var.
Üstlerinizle konuşun ve Biraz daha bekleyin. Böyle şeyleri genelde umursamayıp savsaklayabiliyorlar. Bir masa sandalye bile olsa devlette gerçekten yavaş yürüyor böyle işler.

Ha, eğer sizin varsaydığınız gibiyse durum ve bahsettiğiniz sebepten mobbing yapılıyorsa size yakında zaten çıkar kokusu
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (06.08.24 18:44:02)
İlk birkaç gün olsa ülkedeki hemen her çalışma ortamına az çok sinmiş olan usulsüzlük ve düzensizlik sebebiyle olduğunu düşünüp, mobbing olduğu konusunda acele etmemenizi önerirdim ama iki ay gibi ciddi bir süreden bahsediyorsunuz. Kimsenin bunca süre boyunca bir şey dememesi yapmaması, bilakis siz hatırlatınca da ters cevaplar verilmesi mobbingden başka bir şey değildir.

X kişisinin parmağı var mı yok mu şu noktada emin olamayız ama cimerden evvel bir başka üstünüzle konuşmanız gerektiğine ben de katılıyorum,cimer son çare olsun, hiyerarşiye göre hareket edin ama hareket edin. En başta size yapılan bir haksızlığa sesinizi çıkarmazsanız oradaki çalışma hayatınız boyunca daha çok üstünüze gelmek için yüz bulmuş olurlar bir taraftan da.
  • @stubborn inferno  (06.08.24 19:49:34)
Kanit toplamaya baslasan iyi olur simdiden

Gomlek cebi gizli kalem kamera alabilirsin mikrofonu iyi olan
  • Zetnikov  (06.08.24 19:58:57)
bence herkesin işten kaytarmak istemesi sebebpli. mobingten bile anlamaz bunlar. siz kendi işinizi kendiniz yapın. sonuçta kamu çalışanısınız. sizin de korkunuz olmasın. herkese anlatın durumu. masanızı kurdurana kadar mücadelenizi yapın. bakın şu soruyu ben sormuştum:

www.eksiduyuru.com
  • geveze yazar  (06.08.24 20:04:50)
Hocam idari işlerin deposu olur atıl durumda masa sandalye ıvır zıvır Bi depo mutlaka vardır. Kendin git oradan masanı sandalyeni al koy odana. Bu imkanı yokla. Kendin çıkartıp koymaya çalış. Getirmelerini bekleme. Bu iş de mümkün değilse ustlerinle konuş. Sonuç alamadım uzun zamandır bekliyorum, diye. Cimere yazma. Oradan da sonuç bekle bakalım.

  • dedeminhirkasi  (06.08.24 20:14:13)
şehir belirtirseniz x kişisiyle özel bir görüşme ayarlayabiliriz.

  • patronaj1  (06.08.24 20:35:53)
11 senedir devletteyim. Köpek gibi çalıştım, hasta oldum kurdeşen döktüm, hayattan tüm beklentimi kaybettim. Evli ve çocuklu olmasam muhtemelen istifa eder babamın evinde bütün gün uyurdum. Bu saatten sonra tek hayalim hiç bir iş yapmayacağım bi odada bir sandalye. Hayalimi yaşıyorsunuz.

Maaş alıyorsanız boşverin, hobilerinizle, size keyif veren şeylerle ilgilenin.
  • mabl  (07.08.24 01:50:16)