amazon.com.tr ile ilgili soru

malum yeni gümrük kanunu 15 gün sonra yürürlüğe girecek.

diyelim ki şimdi bi ürün aldım ve gelmesi 15 günü geçti. ürün gümrükte takılınca müşavirlik firmasına devrediliyor, ekstra ücret çıkıyor evet. ama ben herhangi bi işlem yapmazsam ürün geri gönderiliyor ben ücret iadesi mi alıyorum yoksa ürünüm gümrükte kalıyor, ben de paramın üzerine bi bardak soğuk su mu içiyorum?

bir de amazonun ekstra gönderi ücreti ödeyerek hızlı teslimat seçeneği var. buna gerçekten uyuyorlar mı? satıcı x firma, gönderici amazon.

normalde gümrükte 7 veya 10 iş günü bekliyor. sürenin sonunda iade ediliyor.

ama bazen (çoğu zaman), o sürenin sonunda paket kayboluyor, başına bir şey geliyor falan filan. dolayısıyla firma da size diyor ki bana iade edilen bir şey olmadı niye paranı iade edeyim? gümrük de diyor ki gelip alaydın vs vs sıkıntılı süreçler
  • oekuklu  (06.08.24 13:26:09)
oekuklu +1
Tam da bu yüzden sınır üstünde kalan tutarda siparişi yollamayan çok satıcı var. Yani uğraşmak istemeyen 30 euro üstündeki siparişleri göndermiyorum diyecektir.

  • Bruce  (06.08.24 13:30:32)