kahve neden resimdeki gibi oldu?

söylemesi ayıp yurt dışından kahve aldık, gelirken uçağın bagajında bizim çantaların içinde geldi. eve varınca valizi açtık, havası çekilmiş taş gibi olmuş. bi türlü kendine de gelmiyor. bunun başınan ne geldi ve çözümü var mı arkadaşlar?

resim: hizliresim.com

Ağırlıktan vakumlanmış bir problem görmüyorum ben, paket açılınca düzelir.

  • titanic kemancısı  (06.08.24 13:00:46 ~ 13:01:03)
Kabin basıncından olmuştur, açınca düzelmesi lazım. Bir şey olmaz yani.

  • orient blue  (06.08.24 13:00:50)
ambalaj da açılacak gibi değil yani nasıl desem kaya gibi. tüm havası çekilmiş gibi.

  • günaha davet  (06.08.24 13:03:19 ~ 13:03:29)
Aldığınızda böyle olmadığına emin misiniz?
Vakumlanmış gibi duruyor çünkü ben de kahve aldığımda bu şekilde vakumlu geliyor.
Ve iyi bir şey bu.
  • mutekebbir  (06.08.24 13:06:37)
Ambalajı makasla açıp kilitli mandallar ile muhafaza edebilirsiniz, ikeada ya da miniso gibi yerlerde satılıyor.

  • titanic kemancısı  (06.08.24 13:08:17)
Açarken çok zorluyorsa zararı olmayacak bir yerden iğneyle bir delik açsanız yeterli.

  • akhenaten  (06.08.24 13:14:21)
aldığımda böyle değildi

  • günaha davet  (06.08.24 13:26:34)
yurt dışından nerden aldınız? dağın tepesinde, rakımı yüksek bir yerden aldıysanız paketlenirken düşük basınçta paketlenmiştir, geldiğiniz yer ise deniz seviyesinde ise yüksek basınç altında vakumlu görünüyordur belki?

  • oekuklu  (06.08.24 13:27:51)
iğneyle 2 delik açın +1

varsa şırınga enjektör vs hava vermeye çalışın
  • jülsezar  (06.08.24 13:31:06)
japonya, tüm cevaplar ve özellikle iğne taktiği için teşekkür ederiz.

  • günaha davet  (06.08.24 13:31:57)
Specially yazısının hemen üstündeki tek yönlü valf kahveler degas olsun ama oksijenle temas etmesin diye var. Dışarı hava salıyor ama içeri almıyor. Basınç ya da ağırlık yüzünden içindeki hava çıkmış, o yüzden böyle olmuş.

  • Bruce  (06.08.24 13:48:04)
İyi de bu olay zaten içine hava girmesin diye yapılıyor arkadarşlar, kahve alıp da bayatlamasın diye var o aparat ve vakum işlemi.
Ortasında yuvarlak bir şey var kalın benim kahvemde de oluyor o hatta paketi açıp kullanacağım kadarını döktükten sonra özellikle o kısmı da içeride tutacak şelilde iyice kapatıyorum ki hava almamaya devam etsin.
Enjektörle hava vermek neden anlayamadım.
Havadan izole etmeye çalıştığımız ürüne hava vermek ne kadar doğru?
  • mutekebbir  (06.08.24 14:06:59)
@mütekebbir paketi acamiyorum demis op. o sebeple önerilmis. pakete hava ver, paketi ac, ihtiyacin kadar kahveyi al, sonra gene kapa.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (06.08.24 14:48:45)
@konusma ben konusuyorum daha bitirmedim;
Bana vakumlu görünmesinin sebebini merak ediyor gibi geldi ondan dedim.
Nasıl açacağını sorduğunu anlamadım ki.

Kesebilirsiniz üst kısmından makarna açar gibi dikkatli bir şekilde kesin kullanacağınız kadarını aldıktan sonra o sert yuvarlak şeyin üstünde kalacak şekilde ve içinde hava olmayacak şekilde paket kapatıcılarla kapatın.
  • mutekebbir  (06.08.24 14:52:32)