Ton baligi sicak mi soguk mu yenir

Sizin tercihiniz ne?

Soğuk.

Sıcak tonbalığı yemedim hiç canlandıramadım da kafamda bilemedim.
  • mutekebbir  (06.08.24 12:48:49)
Ton balıklı makarna yiyeceksem sıcak, "protein krizim geldi biraz protein alayım en iyisi" demişsem soğuk.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (06.08.24 12:53:45)
sımsıcak yeni haşlanmış makarnanın üzerine ekleyip yemiştim bir kere. çok iğrenç balık koktu her taraf. ısıtmak daha berbat olur herhalde.

  • xrated  (06.08.24 12:53:49)
Konservesi için her zaman yaptığım, soğuk olarak yağının biraz fazlasını almak üsütne pul biber eklemek ve limon sıkmak.
yanında da sadece ve her zaman ekmek, bazen ek olarak salata olabilir.

  • diyecevaplandı  (06.08.24 12:53:56)
Sadece pizzada sıcak, geri kalan her yerde yemeği de soğuk olmak üzere soğuk yiyorum.

  • akhenaten  (06.08.24 13:16:10)
soğuk yerim

pizza makarna vs gibi şeyler ile de sevmem
  • jülsezar  (06.08.24 13:31:38)
Pizzanın da makarnanın da üstüne, ürün piştikten sonra konur, konması gerekir. Ton balığının sıcak yendiği bir senaryo yok, olmamalı da.

  • Bruce  (06.08.24 14:00:42)
Ton balığının kendisinin bile "beni illa soğuk yiyeceksiniz" şeklinde bi şartı yoktur muhtemelen.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (06.08.24 14:03:13)
haşlanmış sıcak makarna üstüne soğuk tonbalığı konması fikri beni rahatsız etti. Makarnaya konmadan az bi ısıtmak lazım ya

  • nundu  (06.08.24 14:13:06)
Ilık

  • basond  (06.08.24 14:18:28)
konservesi ise soğuk. en fazla pişmiş yemeğin üzerine koyup yemeğin ısısı ile ısınabilir belki.

konserve değil de çiğ ton balığı (seneler önce real varken bulmuştum bir kere (git: 856351)) ise sıcak yenebilir.
  • inheritance  (06.08.24 14:23:16)
Google'da ton balıklı makarna tarifi diye aratıp rastgele üç tane tarif açtım. Hepsi ton balığını pişirip öyle makarnayla karıştırıyordu. Benim hayatımda gördüklerim de hep böyle. Makarnayı haşlayıp, soğuk ton balığını üstüne koymak pratik ama lezzetsiz bir yöntem.

yemek.com

www.dardanel.com.tr

www.nefisyemektarifleri.com
  • nundu  (06.08.24 15:01:22)
ton baligi elbette sicak yenir; görüntü itibariyle biftege benzer. www.google.com

sizim bahsettiginiz saniyorum bu degil ama, konserve ton baligi. konservesi elbette soguk yenir.
  • kimi raikkonen  (06.08.24 15:30:39)
konserve - soguk
sasimi - soguk
bonfile - sicak
  • cooperr  (06.08.24 17:26:37)