italya vize sorusu

selamlar, italya'dan vizeye başvuracağız, 3 günlük milano seyahatimiz olacak ve gideceğimiz bir konserin biletleri de mevcut. 3 hafta sonrasında da 5 günlük bir avusturya seyahatimiz var onun da tren biletleri mevcut.

italya başvurusunda avusturya seyahatini de belirtelim mi yoksa hiç girmeyelim mi?

randevu bulabiliyor musunuz ki? idata'dan?

i.hizliresim.com
  • duyurukullanıcısı  (06.08.24 11:58:48 ~ 12:00:31)
ekleyin. avusturya seyahati için konaklama eklemeyi unutmayın. hatta bu iki seyahati kapsayacak şekilde vize verilmesini rica eden bir yazı da ekleyin.

  • tnz  (06.08.24 12:10:03)
@duyurukullanıcısı geçen gün eylülün ilk haftası için randevular açıldı orda alabildik ama korkunç bir website var, almak tamamen şans işi

  • la mort heureuse  (06.08.24 12:14:37)
ya nasıl denk getirdiniz, helal olsun.

  • duyurukullanıcısı  (06.08.24 12:18:00)
belirtmeyin, zira italya o zaman avusturyada daha fazla kalıyorsunuz oradan başvurun der. başıma geldi oradan biliyorum. bu sebeple vize başvurum reddedildi.
ileri tarihli italya rezervasyonları yaptırın, flexi bilet vs. alın diyin ki bak ben ileri tarihte italyaya bir daha gidiyorum (vize çıktıktan sonra rezervasyonları ve biletleri iptal edersiniz). böylece italya size daha uzun vize verir.

  • wendyangelamoiradarling  (06.08.24 13:20:21)
@..darling+1

kural zaten en çok kalacağınız ülkeden başvurmak ve sürelerde yakın o nedenle red gelebilir. italya'ı daha uzun / avusturya'yı daha kısa gösterirseniz olabilir
  • jülsezar  (06.08.24 13:33:52)
avusturya'daki seyahati göstermeden dönüsü nasil göstereceksiniz ki? dönüs göstermezseniz de italya vize vermeyebilir.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (06.08.24 14:50:14)
konusma ben konusuyorum daha bitirmedim +1

"you must lodge the application for a schengen visa at the consulate of the country that you intend to visit, or – if you intend to visit more than one schengen state, the consulate of the country where you will spend the longest period."

3 gün italya, 5 gün avusturya konaklamasi icin basvuruyu avusturya'dan yapmak gerekir, avusturya da muhtemelen ihtimalle max 10 gün tek girislik vize verecektir. uyuz onlar.
  • kimi raikkonen  (06.08.24 15:36:51)
italya gidiş dönüş biletlerimiz var, iki seyahatin arasında yaklaşık 3-4 hafta var

  • la mort heureuse  (06.08.24 15:55:21)
iki seyahat pesi sira degilse avusturya'dan bahsetmenize gerek yok. ama tabii multi entry vermezlerse karismam :)

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (06.08.24 16:29:25)