kedi dis cekimi

bugun evimin yakinlarinda (umraniye) bir veterinerde kedimin tum dislerinin cekilmesi gerektigini bagisikliginin bu nedenle dustugunu agiz icinde enfeksiyon oldugunu bu nedenle hayati tehlikesinin olabilecegini ve bu islem icin ucretin 25 bin tl oldugunu soyledi. benzer tecrubeyi yasayan arkadaslar var mi? sonrasinda bir komplikasyon oluyor mu? mamasini rahat yiyebilecek mi? fiyat cok mu pahali bu islem icin? simdiden tesekkurler

Vetdentistanbul da gitmenizi oneririm

  • oscar  (06.08.24 03:14:09)
Fiyat konusunda hiçbir fikrim yok ama mama konusunda içiniz rahat olsun. Bir arkadaşımın kedilerinden birinin bütün dişleri çekildi, diğerleriyle aynı kuru mamayı rahat rahat yemeye devam ediyor.

  • kobuzchu kiz  (06.08.24 07:07:34)
Başka bir hekimden fikir almakta fayda var.

  • auroraaurora  (06.08.24 08:30:04)
Mutlaka başka veterinere de götürün bu tarz ciddi işlemler öncesinde... Yeni Sahra'da Anaconda'yı tavsiye ederim...

  • silverleaf  (06.08.24 09:36:01)
benim kedimin ön dişleri hariç arka dişleri çekildi. 2 sene önce 5-8 bin tl birşey ödemiştim sanırım.

sonrasında bir komplikasyon olmadı sadece dikişlerini kontrol ettiriyordum. dikişler kendi düşmüştü sanırım.

mamayı rahat yiyor mu sorusuna tam cevap veremiyorum. kuru mamayı bildiğin yutuyor. kusarken bütün halinde görüyorum genelde.
  • false pretension  (06.08.24 10:53:56)
fiyatlar çok değişkenlik gösteriyor. bir miktar pazarlık yapabilirsiniz. muhtemelen anestezi, ilaç, diş başına şu kadar diyip zaten indirim yaptığını söylecektir. oda fiyatları uygulasa muhtemelen daha fazla ücret çıkar.
evet bir hastalıkta tüm dişlerin maalesef çekilmesi gerekiyor bu olan bir tedavi şekli ve mama yiyorlar sonra da.

  • surprise  (06.08.24 15:36:53)
ben de vetdentistanbul demeye geldim. Kadıkoy'de klinik. Efe Bey gerçekten konusunda cok bilgili ve sadece diş alanında hizmet veriyorlar. Gecen mart ayında kedilerimizden birinin 16 tane dişi çekildi (tüm diş çekimi önermişti vet, sadece arka dişlerin çekimi yeterli görüldü vetdent istanbulda) bahsedilen tutar bu arada bence normal. hatta biraz düşük bile. sonrasında biz bir komplikasyon yasamadık, sadece operasyondan sonra 2 hafta iyileşme süreci oluyor. (2 hafta sadece yas mama ile beslenme şeklinde) bir de operasyon sonrası 2 gün agrı kesici artı antibiyotik sonraki 3 gün sadece antibiyotik uygulaması yapıldı. Yani bir süre kliniğe gidip gelmeniz gerekecek bu ilaçlar için. dikişler kendiliğinden düşüyor.

Ancak ben mutlaka bir diş hekimine göstermenizi öneririm. vetdentistanbul bizim tecrübelerimize dayanarak önerebileceğim bir yer.

Şimdiden geçmiş olsun. İçinizi ferah tutun, operasyon ve sonrasındaki iyileşme dönemi geçtikten sonra yavrunuz cok daha enerjik ve neşeli olacak.
  • patlamis misir  (06.08.24 16:11:07 ~ 16:12:07)