aile içleri durumu

Kucuk bi sorum olacak

Eşimin ailesinin yazlık bi yeri vardı. Yılda 1 gidip kalmaya çalışıyoruz. 1 hafta kalıyorsak o hafta içinde belki sadece 2 gün denize gidiyoruz gerisi evin içinde geçiyor.

Şimdi yine bi gitme muhabbeti oldu. sorun şu ki gittiğimiz tüm hafta boyunca yağmur yağacak. Yazlık yerde yapacak başka bisey de yok. Sürekli ya yeni yapılan evleri görmek için arabaya binip geziyoruz ya da evde oturuyoruz.

Ben Suan hiç gitmek istemiyorum mesela ama bir yanımda yilda sadece bir kez dayan diyor.

aynı anda da neden insanları mutlu etmek için işten izin alıp planlar yapıp evde oturuyorum diye de kuruluyorum

Haksız mıyım

haklısın da yagmur yagınca da denize giriyoruz biz. 1 haftada 2 gün deniz az

  • sizofren06  (05.08.24 16:31:21)
yeni yapılan evleri niye görüyorsunuz

yazlık yere 1 hafta gidip 2 gün denize girmek de az +1
yağmurda da zevkli olur +1

eşiniz ne diyor bu duruma o mutlu mu giderken
  • jülsezar  (05.08.24 16:35:07)
Ben de tatil yerinde market gezerek vakit öldürmeyi seviyorum onun gibi sanırım ev gezmesi mevzusu. Sadece eşin ve sen kaliyorsaniz gidilebilir diğer türlü sarmaz

  • dedeminhirkasi  (05.08.24 16:37:49)
iznin azsa haklısın, yok fazla etkilemiyorsa gidin. çocuk falan yoksa aslında kendinizi eğlendirecek bişeyler bulursunuz. uzun zamandır okumak istediğiniz kitapları okuyun, yeni bir hobi öğrenin evde yapılabilecek vs vs.

  • enteg  (05.08.24 16:38:59)
bu insanlar yağmur yağınca pek sevmiyor dışarı çıkmayı

O mutlu. Ailesini göreceği için ama ailesi zaten sürekli gelip gidiyor.

Ben tatil diyince sabahtan kalkıp günü verimli geçirmeyi seven biriyim. Mesela bi plan yapılıp evden çıkmak bazen 2-3 saati buluyor. Afakanlae basıyor bana
  • hahano  (05.08.24 16:41:59)
iyyy eli agir insan modelinin bir üstü, eli agir aile modeli. o hafakanlari cok iyi bilirim. sabir tasi bile catlar.

sen tek git denize? varsa cocuk onlari da al git denize.
sürekli baslarini beklemek zorunda hissetme kendini. sürekli dipdibe olmak zorunda degilsiniz. zaten iznini kullanip oraya gidiyorsun sen. ben olsam sabahtan giderdim denize, aksam 7'ye kadar gelmezdim :) zaten kendi yazligimda da aynen böyle yapiyorum.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (05.08.24 16:45:26 ~ 16:46:39)
Bence de gidin ama @konusma ben konusuyorum daha bitirmedim'in dediği gibi kendinize göre hareket edin diğerlerini beklemek yerine.

Bu bir çeşit fedakarlık aslında bu ilk tercihiniz değil dolayısıyla bunu yaparken geniş düşünün tam tersi durumda eşiniz de aynısını sizin için yapar mıydı? Cevabınız evetse onun hatrına bunu yapmanız hoş olur ama bazen hem sizden beklentileri olup hem bencil olabilen yakınlarımız oluyor öyle birisi için ben önce kendimi düşünürdüm.
  • Kediyi üzdün  (05.08.24 16:51:09)
ya git ne var yani, millet evden çıkmak ister sen de oturmak. garipsin. bi gez gel değişiklik iyidir.

  • geveze yazar  (05.08.24 16:54:35)
Yani bence çok da önemli değil, ben sorun etmezdim. Ayrıca insanları mutlu etmek derkenki o insanlardan biri eşiniz :D En ideali herkesin içine sindiği gibi yapması tabi ama hayat hep en ideal haliyle ilerlemiyor. Olmuyor yani, olmayacak böyle bir şey.

Sizi sıkan başka şeyler de var mı blmiyorum ama senede bir hafta çok da sorun olacak bir şey olmamalı bence.

Bazı seneler sırf çekirdek aile olarak başka tatil planları da yapmak isteyebilirsiniz ama, ona bir şey diyemem. Haklısınız. Sonuçta tek tatil hakkınız varsa siz de istediğiniz gibi bir tatil yapabilmelisiniz. Bu şekilde yapacağınız zaman eşiniz tek başına başka bir zaman ailenin yanına kalmaya gidebilir örneğin, yine görür ailesini.
  • akhenaten  (05.08.24 16:56:14)
"neden insanları mutlu etmek için işten izin alıp planlar yapıp evde oturuyorum"
Bunu eşinize söyleyin ve zaten ailen sürekli gelip gidiyor, bu yıl da alternatif bir plan yapalım deyin.
Olmuyorsa, bu insanlar arasında eşiniz de var. Mutlu olsun yani, ne var bunda.
Her şey bizim isteğimize göre olmuyor.
  • pro9it9is9  (05.08.24 17:02:25)
Başkalarını mutlu etmek için yapmayın.
Düşünün gittiğinizde güzel zaman geçirebileceğiniz anlar fazlaysa gidin ve kendiniz nasıl takılmak istiyorsanız öyle takılın.
Denize gitmek istiyorsanız gidin.
Böyle aileli ortamlarda herkes hep birlikte olmak zorundaymış gibi hissediyor ama böyle düşünmeye gerek yok.
Tatile geldim tatil gibi geçirmek istiyorum dediğinizde kim ne diyecek ki.
Baktınız laf ediyorlar bunu bahane edip bir daha gitmezsiniz :)
  • mutekebbir  (05.08.24 17:11:55)
kırk yılda bir gidildiği için havadan bağımsız her türlü katlanılır derim. sonuçta tatil odaklı değil aile ziyareti için gidiliyor

  • kondansator  (05.08.24 17:33:57)
Millet evindeki kuvete giremiyor su faturasi cok gelir diye

sen yagmur kadar guzel bisey zamani denize girmiyorsun pes vallahi
  • Zetnikov  (05.08.24 18:41:49)
izniniz azsa haklisiniz baska bir sey yapmak istemekte. ama yagmur varsa da yapilacak bir seyler bulunabilir sanki. zaten yazmis arkadaslar da belki cocuk filan varsa onu alip baska aktiviteler yapabilirsiniz hem ikinize de iyi gelir vakit gecirmek. cocuk yoksa da kendiniz seveceginiz bir seyler yapmayi deneseniz herkesle birlikte vakit gecirme gerekliligi yoksa? en azindan belli zamanlarda kendinize vakit ayirsaniz?

  • in vino veritas  (05.08.24 20:14:00)
"neden insanları mutlu etmek için işten izin alıp planlar yapıp evde oturuyorum"

boşan, evlilik sana göre değil
  • titanyum22  (05.08.24 21:12:52)
mahalle baskısı çok sıkıcı. haklısın valla. ama bu sıcakta evde oturmak en mantıklısı.

  • mikahakkinen  (05.08.24 22:36:55)
Valla olayin icerisinde esinin ailesi olmasaydi 'git bir kafa dagit, kendine gel' derdim ancak esinin ailesinin o yazlikta olmasi sikinti. Yani, ne bileyim hava guzel olsaydi bile gidip de bir haftayi onlarla gecirmek istemezdim ben. Benim tatil anlayisim daha cok boyle bisekilde istedigimi yapip rahatlamak ustune kurulu. Bu illa disari cikip biseyler yapmak demek degil, bazen -hatta cogu zaman- hicbir sey yapmadan gunu buyuk bir mayisma ile bitirmek bana daha cok zevk verir. O yuzden yagmurlu olmasi falan pek sikinti olmazdi bana ama eger sadece ben ve esim vs olsaydik.

Esinin ailesi isin icerisinde oldugu icin haklisin diyorum.
  • j r r tolkien hayrani  (05.08.24 22:59:15)
ya ben eşimle kör kuyuya düşsem yine eğlenirim. hani onunla herhangi bi seyahat 'dayanılması gereken' bir şey olmaz. bana yaklaşım garip geldi. ha eşinin ailesi ile aran kötüdür, onlara katlanamıyorsundur, onu anlarım. eğer onlardan bağımsız kendi başına deniz vs takılabileceksen git. hiç gitmek istemiyorsan gitme. o izni başka şekilde değerlendirmek istediğini söyle eşine.

  • elorelia  (06.08.24 08:47:59)