Thassos'a Gidenler.. Fikir Lazım

Duyuru sakinleri, bir mecalim var. Thassos'a gidenlerden özellikle fikir rica ediyorum.

30 Ağustos tatilinin önünü arkasını birleştirdik Thassos'a gidicez arabayla. Gündüz denize girelim, köyleri de arada görelim, akşam da tavernaya gidelim, sonra bi bara geçip cila yapalım kafasındayız. Biraz blog yazısı, biraz insta postu okudum ama kafam hala çok karışık; Thassos'ta hangi bölgede kalmamızı önerirsiniz ve neden?

Merkez diye düşündüm ama kalabalık olursa arabayı park etmek çile olur (geçen hafta alexandroupoli'de bu yaşandı)
güneyde Limaneria'yı düşündüm, merkeze ve golden beach gibi birkaç plaja 40-50 dk mesafede. Güney çok mu uzak olur her şey için?
Golden Beach çevresinde tavernalar vs. de görüyorum, o bölge nasıldır kalmak için?

thassos'u bilmem de 30 ağustosta sınırdan geçerken sırayı göze alın muhakkak. geçen 30 ağustosta tam 14 saatte geçebildim ipsaladan.

  • karsiyakaliyiz  (05.08.24 14:48:30)
@karsiyakalıyız tam da o yüzden 30 ağustos öncesini ve sonrasını izin alarak uzattık, perşembe gündüz çıkıcaz yola, perşembe akşam-gece yoğunluk olur diye. geçen hafta da dönüşte 4 saat falan bekledik toplamda, 30 ağustos'u hayal bile edemedim.

  • mor oje  (05.08.24 14:49:54)
thasos un en iyi ve hareketli bölgesi POTOS bölgesidir.potos dan tüm beachlere ulaşım çok kolaydır.diğer yerler emekli yazlıkçı mekanlarıdır.
hotel olympion potosun ciğerinde yer alır fiyatı uygundur.yan tarafı paralı otopark dır ve otel müşterileri ücretsiz kalır. daha ne diyim.

www.booking.com
  • jamswety  (05.08.24 16:07:50 ~ 16:08:06)
@jamswety aa potos’u hic beklemiyordum, normalde o bolgede limenaria dikkatimi cekmisti ama potos’un o yonunu bilmiyordum. Bakayim hemen tenk yu

  • mor oje  (05.08.24 19:18:57)
Limenas, ya da Golden Beach çevresinde kalırım. Potos ve Limenaria bana uymaz. Tercih meselesidir tabi. Özel park yeri olan yerler çok.

  • Mistyimage  (05.08.24 22:21:07)