Sıfır b segmenti mi, ikinci el c mi?

Araç alma arifesindeyim arkadaşlar selam.

Skoda fabia ya doğru kayarken, hemen hemen aynı fiyata yakışıklı 308lerde var. Sizin tercihiniz sıfır sıfırdır mı, yoksa 10000 km ye kadar bir üst segment mi?

fabia nın en düşük paketi ile scala arasında 130 bin lira oynuyor. 150 bin lira düşük faizli kredi kampanyaları var o sizi kurtarmaz mı?

Sorunuzun cevabına gelecek olursak ben c segmenti seçerdim. Çünkü bagaj önemli benim için. Ama tabiki sizin ihtiyacınıza göre değişir.
  • nuevo  (05.08.24 13:36:29)
Markadan bağımsız olarak 10.000km'deki aracın herhangi bir sorunu olmadığından eminsem, C segmenti alırdım.

  • pispinti  (05.08.24 13:43:42)
Segmentler arası geçişlilik çok arttı, ara modeller çıkarıyor üreticiler. O yüzden segment değil de araç karşılaştırması yapmak daha mantıklı bence ama sorunun özünü anladığım için "dolu eski araba > boş yeni araba" diyorum.

Segment olarak bakınca soruna yanıtım c gibi olacak ama boş c'dense dolu b'yi de tercih edebilirsin.

B'nin c ikamesi olamadığı tek yer iç ve bagaj hacmi, ona ne kadar ihtiyacın olduğuna göre de değişir.
  • Bruce  (05.08.24 13:43:54)
Bekarım, çocuk yok. O yüzden aslında aklım sıfıra gidiyor ama bir sene öncesinin tertemiz arabaları da var. Scala ise şeklen pek hoşuma gitmiyor.

  • thesomberlain  (05.08.24 13:43:59)
Eger muadil sifirlarin fiyati 1-2 yasindaki arabaya gore cok farkediyorsa, bence 1-2 yasinda almak daha iyi. Devam eden, garantisi devam ediyor olacak vs. Tabii mutlak kafa rahatligi ariyorsaniz gene sifir daha iyi olur. Sifir arabada da problem yasayanlari unutmayalim. Bu arada ben bekar bile olsam C segmenti secerdim.

  • mbond  (05.08.24 13:49:49)
marka model, segment yerine elektrikli koltuk, sunroof ya da panaromik cam tavan, adaptif cruise control gibi fonksiyonlara bakardım. birinci el ile 10.000 km tramersiz araç arasında pek fark olacağını düşünmüyorum.

  • gabe h coud  (05.08.24 13:57:15)
308 benzinli vti motor .Bu araçtan uzak durmanı hatta kaçmanı tavsiye ederim. Dizel modelinde sorun yok.

  • hebanon  (05.08.24 14:36:37)