son 1 yılda istanbuldan ayrılıp egede yaşamaya başlayan var mı?

iş mevcutta burada, bulup gitmeyi düşünüyorum. tek ve en önemli tırmanan sorun: deprem. ayrıca denize yakın olma isteği. yaş 30, erkek.

eşya alabilecek kaynağım var. kira olacak. bütün herşeyi dinlemeye hazırım. sosyal yaşamdan, ne iş yaptığınıza, düzeninize kadar. tşkler

Konuyu takipteyim

Sahsen kime bu konuyu acsam beni asiri bir sekilde negatiflediler

umarim bugun guzel seyler yazarlar bekliyorum heyecanla.
  • Zetnikov  (05.08.24 12:37:02)
valla son 1 yılda istanbul'dan 2 arkadaşım taşındı izmir'e. gayet mutlular ve iyi ki de böyle bir hamle yaptık diyorlar, hafta içi sabah çıkıp 45 dk'da foça'ya gidip denize girip akşamına dönmek gibi avantajlarını da gördüler şehrin. yaşları 38-43 evden çalışan insanlar.

  • oldtimer  (05.08.24 15:00:45)
tek söyleyeceğim egede kışın yazlık evde kalınmaz. evden çalışıyorum yazlık evde kalırım düşüncesi varsa eleyin çok zor oluyor özellikle bodrum, rüzgarlı ve yalıtım olmadığından ısıtmak zor oluyor, çeşme suyu kalitesi inanılmaz kötü 2 arıtma ile anca berrak su geliyor. sürekli su ve elktrik kesintisi cabası.
pandemi döneminde deneyimlerim bu yönde.

  • eja  (05.08.24 15:06:43)
5. seneme girdim sanırım. istanbuan izmire taşındım. etkinlik/yeme içme vb konularda elbette istanbuldaki performans yok. ancak yaşam kalitesi daha yüksek. ben istanbulu çok nadir arıyorum. ben merkezi bir lokasyondayım ancak yazlık sahil kısımlarında yaşayan tanıdıklar da bir sorun yaşamıyor yani. her halükarda memnun kalacağından eminim. tek sıkıntı iş imkanı olabilir. şükür geldiğimden beri hiç işsiz kalmadım, hep yenisini bulup iş değiştirdim. işi gücü ayarlayıp gelmeni öneririm. gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

  • kondansator  (05.08.24 17:29:38)