Fotoğraflarda çocuğunun yüzünü emojiyle kapatan tipler

Çocuklarıyla birlikte paylaştığı fotoğraflarda çocukların yüzünü nazar boncuğu, çiçek gibi emojilerle kapatan tipler hakkında ne düşünüyorsunuz.

  • geveze yazar  (04.08.24 22:42:54)
Ben komple çocuk fotoğrafı paylaşmaya karşıyım ama madem paylaşıyorsun daha 2 aylık marula benzeyen çocuğa nazar değecek diye sansürlemesini de oldukça manasız buluyorum.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (04.08.24 22:46:31)
Instagram hesabı gizli değilse sorun yok. Gerçi gizli olsa bile milletin amcası, komşusu bilmemnesi var. Bunlardan birinin sapık çıkma ihtimali var. Bu sebepler gizleyenlere saygı duyuyorum. "Paylaşmayın o zaman" diye kısıtlama abartı.

Nazar değecek diye kapatanlar ise komik. Nazar konusunda ise nazar değecek çocuğun yüzünü gizle falan diye kafa ütüleyecek olanlarla muhatap olmamak için kapatana da yine saygı duyuyorum.
  • nawar  (04.08.24 22:48:57)
bir çoğu nazar için değil pedofili insanlara denk gelmesin diye kapatıyor.

gördüğüm kadarıyla çocuklu aileler fotoğraf çekilirken çocuğu koyacak yer bulamayıp birlikte çekiliyor veya anı kalsın diye çocuğu da dahil ediyor ama paylaşırken kapatmak zorunda kalıyor.

ben olsam bir çocukla bir çocuksuz foto çekilip çocuksuz olanı paylaşırım.
  • yenibirgüzelnick  (04.08.24 22:55:44)
Kekoluk

  • mirty  (04.08.24 23:16:22)
fotoğraflarda çocuğunun yüzünü emojiyle kapatan tipler olduklarını düşünürüm başka bir şey düşünmem umrumda da olmaz kim nasıl istiyorsa öyle yapsın bana ne :) ünlü bir halk düşünürü der ki "herkesin hayatına kimse karışamaz."

  • in vino veritas  (05.08.24 01:00:04)
sadece kendi çocuğunu kapayıp başka çocukları kapatmıyorsa habis fikirli biri olduğunu düşünürüm. bütün çocukların yüzünü kapatıyorsa iyicil biri olduğunu düşünürüm.
çünkü çocukların fotoğrafları öyle sosyal medyada paylaşılmamalı bence, hele başkasının çocuklarının.
hatta genel olarak bir başkasının fotoğrafı sosyal medyada paylaşılmamalı.
ben evleniyorum, bir tane fotoğraf koymuyorum ama bakıyorum millet direkt benim fotoğrafımı koyuyor instagrama bana sormadan. ne alaka yani?
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (05.08.24 01:35:47)
Hiçbir şey, her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır kapsamında benim için.

  • akhenaten  (05.08.24 08:09:48)
Direkt gözümden düşüyor, lowluk

  • abuzer  (05.08.24 09:17:13)
Ne sebeple yapiliyorsa yapilsin olumsuz bir sey dusunmuyorum.

  • mbond  (05.08.24 10:03:48)
maalesef çocukluk arkadaşım yapıyor bunu. ilk dedim hadi herhalde 40'ını bekliyor (ailesi çok dindar) çocuk 4 aylık falan oldu hala yapıyor. ya hiç koyma ya da düzgün koy. yüzü görünmese falan yine umurumda olmayacak ama emojiyle kapatmak.. sanki biz kem gözlüyüz de nazar değdireceğiz senin sümüklü bebene.
böyle insanları boş ve kültürsüz görüyorum üzgünüm çocukluk arkadaşım.

  • matilda  (05.08.24 10:52:22)
Komik buluyorum. Michael jackson saklardi mesela maskelerle falan cunku o michael jacksondi. Guvenlik icin unluler yapiyor bazen. Ama bizimkilerin derdi nazar :D

  • Kittie  (05.08.24 14:37:21)
herkes hakkında bir şey düşünmemiz gerekmiyor
nazar değecek diye öyle yapıyorlar. sorun yok benim için

  • abelardo  (05.08.24 15:08:02)
ben olsam arkadasimin minicik bebesine sümüklü, cirkin, kavun kafali falan demezdim.
bu da hos bir yaklasim degil. hatta baya yikici.
nazara inanan insanlar nazarin sadece kem gözden degil cok sevmekten de degdigine inanirlar. annelerin kendi bebelerine nazari degiyor diye inanildigi icin bu kültürde evladini cirkin kizim, cirkin oglum diye sevmek yayginlasmis.
bütün bebelerin yüzlerinin kapatilmasi bebelerin kisilik haklari icin önemli bence ama "ben cok iyi niyeliyim zaten, nazarim degmez" diyip pesisira sabi sübyana sümüklü demek baya celiskili iki durum.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (05.08.24 16:13:53)
Keske insta acilsa da böyle fotolara baksal yine ://

  • sonsuz  (05.08.24 17:51:43)
Ben nötrüm çok tetiklemiyor beni başkasının çocuk fotoları bir duygu uyandırmıyor bende yüzü açık kapalı fark etmiyor yani :D

  • titanic kemancısı  (05.08.24 17:55:20)