Ses karti uzerinden gitar kaydi

Ses karti aldim gitar kaydi yapabilmek icin ama hangi yazilim kullanilir sizce pc icin?

prosesör gibi kullanacağın yazılım ayrı, kayıt için kullanacağın DAW (digital audio workstation) ayrı olacak.

Ben Windows'ta dümdüz Reaper'ı seviyordum. İçinde basit efektler hariç hiçbir şey yok ama, öyle Apple Garageband veya Logic kullanan bilenlere bomboş geliyor hiç enstrüman, amfi simülasyonu vs. yok.
Kimileri Cubase kullanır.

Ama BiasFX, Amplitude vb. gitar amfi ve pedal simülasyonu yazılımı (VST) kurarsan bu yazılımlar(Reaper, Cubase vs.) içinden açıp kayıt alırsın veya aldığın kayda efekt atarsın.
  • nhk ni youkosu  (04.08.24 15:24:59 ~ 15:26:39)
Reaper bir daw uygulamasi ama ayni zamanda basit birkac efekt mi var icinde? Cok fantastik efektler aramiyorum acikcasi tek aradigim icine girmesi kolay olsun.

  • floydian  (04.08.24 21:25:14)
hayırlı olsun. bilgisayar nedir pc mi mac mi?

  • sparky  (04.08.24 21:47:47)
www.youtube.com
şu tutorial iş görür gibi. Bir bak zaten deneme sürümü 60 gün full açık halde geliyordu. Satın almak da 60 dolar veya malum ortamlardan bulunabilir. Hem ucuz hem gayet iş gören bişey diye sevmiştim ben.

Mesela gitar amfi ve efektleri için blackfridayde Bias FX 2 almıştım ben, o zamanlar 150 dolar vermiştim şimdi de benzer galiba. Fakat ben alalı 3 yıl falan oldu galiba şimdi çok daha gelişmiş şeyler de çıkmıştır o yüzden direkt Bias'ı önermeyeceğim. Malum yerlerden bulabilirsen bul dene tabii haha.
  • nhk ni youkosu  (04.08.24 21:58:16)
@spark: pc
@nhk: reaper guzel gorunuyor bakmaya basladim cihaz gelene kadar. Zaten malum ortamlardan takilacagim her turlu. Cok tesekkur ederim.

  • floydian  (04.08.24 22:13:17)
pc versiyonu var mı bilmiyorum ama ben neural dsp plugin almadan önce app store'da tonebridge guitar effects diye ücretsiz bir yazılım bulmuştum oraya şarkının adını yazıyordum şarkının tonuna yakın bir gitar tonu efekti yaratıyordu. mükemmel değil ama nefsimi tatmin ediyordu ve garageband'e bağlayıp kayıt da alabiliyordum.

  • sparky  (04.08.24 23:06:38)