gelin damat düğün sonrası direkt evine mi gitmeli yoksa tatile mi? sizde?

8 yıldır her sene aklıma gelen bir soruyu sizler soracağım.

arkadaşım evlendi düğündü falandı filandı saat akşam 11 oldu. 6-7 araba olmasına rağmen 2 araba ile götürüp evlerine bıraktık.. evi de normal mahalle ortamında bir yer ama bağcılar değil semt iyi.

o zaman çok tuhaf hissettim.. gelin üstünde gelinliği damat üstünde damatlığı böyle ne bilim sanki akşam misafirlikten döner gibi evlerine girdiler..

korna falan basmadan biz akşam evlerime getirdik millet rahatsız olmasın diye ama 2-3 kişi görmüştür evlerine girerken.

garip değil mi? böyle mi oluyor normalde? böyle sessiz sedasız damat ve gelinlikle evlerine girmeleri garip.

belki ne bilim düğün sonrası gelinliği çıkarabilir normal bir kıyafet giymesi mi gerekli ? ya da direkt otele mi gidilir ne bilim bir tuhaf hissetmiştim.

normal mi? sizde nasıl oldu?

Düğün evinizin olduğu şehirdeyse eve gitmek normal, bir de düğün salonuysa.
Otelse zaten düğün paketi gibi içinde size suit de veriyorlar yukarı çıkıp orada kalıyorsunuz. Tamamen koşullarla ilgili.

  • kullanıcıadımbuolsun  (04.08.24 11:59:17)
Düğünümde beni pataklamak isteyen ve arabanın önünü kesip para almak isteyenleri gaza basıp atlatarak eve gittik, biraz takip etmeye çalışanlar oldu ama nal topladılar. eve girince o kadar yorgunduk ki üstümüzü değiştirip direkt bayıldık.

Bazı arkadaşlarım düğün sonrası üstünü değiştirip gece kulübüne seçmece arkadaşları ile gittiler, ötesini görmedim.

özetle gayet normal, damat ve gelin o stresten koşturmacadan o kadar bitik düşüyorlar ki, düğün sonrası ev dışında bir yere gitmek ızdırap olur.
  • kimlanbu  (04.08.24 12:30:43)
bence evlenmenin sembolik olarak da gerçekleşmesi için eve gidilmesi güzel bir şey. hem evleniyorsun hem "ev"leniyorsun.

zaten salonda kırda falan yapılan bir düğünse (nikah dairesinde olup biten bir şey değilse) gelin ve damat yorgun oluyor. o yorgunlukla tatili veya otele gitmeleri saçma olur.

bazı evlenen arkadaşlarım var. eve gittikten sonra spor kıyafetler giyip arkadaşlarıyla partilediler.

bazıları ertesi gün sabahında yurtdışına veya yurtiçine tatile gittiler.

bazıları nikah dairesinde yapılan düğünden sonra ailelerle yemeğe çıktı.

herkes kalbine göre birini bulsun. evlensin. hayat bayram olsun. <3 (kamu spotu)
  • tabudeviren  (04.08.24 12:44:35)
Eve girmemle yatıp uyumam 10 dakika sürmemişti, eşim de aynı şekilde. Ertesi gün öğleden sonra uyanıp yola çıkmıştık balayı için.

  • mirty  (04.08.24 17:42:18)
Eve gidip gelinlik ve 1500 tel tokadan arınıp duşa girmek ve sonra da altınları sayıp o moralle uyumak en güzeli bence. Ben böyle yapmıştım. Tatile gidilecekse de ertesi gün ya da bir gün sonra valiz yapıp gidilir.

  • marla is in my head  (04.08.24 17:59:26)
Herkesin isteğine göre değişebilecek bir durum.

  • boray eris  (04.08.24 18:13:53)
Tatile gitme nedeni otelde seks yapmak. İlk seksleri evde yapınca komşular senfoni orkestrası dinler gibi dinler

  • ferenc  (04.08.24 18:20:36)
evlenme gelenekleri aslinda tarihsel olarak cok yeni ve uydurma seyler. isteyen istedigini yapiyor artik. benim is arkadasim ocakta evlendi. paralari yoktu, is yogundu vs derken balayina agustos ayinda gidiyor keyfine gore. yani ne olacak ki bu kurallari bozunca.

@ferenc abi ne diyosun "ilk seks" falan, 1940larda mi yasiyoruz.
  • hot potato  (04.08.24 19:11:50)
“Düğün” çıkışı arabaya/uçağa atlayıp balayına gidebilen babayiğitleri tebrik ederim. İnsanlar ya kendi evinde ya da düğün otelde ise otelde kalır benim bildiğim gördüğüm. Aynı gün balayına gitmek ciddi bünye ister sabahın göründen beri koşturmaca içinde oluyor insan zaten.

  • cilekli pasta  (04.08.24 21:41:36)