Instagramin hiç açılmama ihtimali var mı?

Okuduğum kadarıyla bugün saat 3'te açılması bekleniyor. Açılmaması halinde daha uzun süre kapalı kalabilir ama bu düşük bir ihtimal. Gerçi başımızdakiler ummadığımız her şeyi yaptı. Bunu da yapmazlar dedik, onu da yaptılar. Belli olmaz yani.

  • duygusalatasi  (04.08.24 00:18:36)
Özel şirketlerin devlet tanımamazlığı hat safhalarda. askerleri yok ama devletler ile bir çok alanda çekişmeye girebiliyorlar. Çıkarılan veya çıkarılacak kanunlarda da etkileri olduğunu düşünüyorum.

İnsanların bireyselleşerek böyle markaların adı altında bilgi edinmesi yayın yapması ve markaların kendi uygulamaları ile adeta bizden görünerek yerel hale gelmesi hiç normal bir şey değil.

Bu firmaların "Topluluk kurallarına uyulmadığını " sebep göstererek haksız yere bir çok insanın hesaplarının kapatıldığını paylaşımlarının kaldırıldığını payşıların gösterilmesi ve paylaşıma yapılan yorumların arasında orantısızlık olduğunu da biliyoruz.

Dikkat edilmesi gereken ise böyle sosyal medya kanallarına bağımlı hale gelmemektir. Ama bağımlı hale de geldik. Kendi verilerimiz ile var gücümüzle onların büyümesine de ücretsiz katkıda bulunuyoruz.

Algoritmalar ile insanlardan bir çok şeyi gizleseler de süresiz kapatılmaktan çok bir süre sonra bazı uzlaşmalarla açılacağını düşünüyorum.

Bir çok yerde gördüm ki bir bir sosyal medya kanalının yasaklanması "özgürlüklere engel" olarak görülüyor. Engeli koyan devlet olduğunda eleştiri çok fazla oluyor.
Oysa bu markaların adeta devlet gibi hareket etmesine bir o kadar da pek ses çıkaran yok.

Tamam biz kaptırdık kendimizi ama çocukları olanlar daha çok dikkat etmelidir.
Ne olursa olsun başka sosyal medya alternatiflerimiz olmalı.
Ayrıca zaruri olan şeylerden birisi ise kendi iç internet acilen ağımızın oluşturulmasıdır.

Https veya www ile sınırlı kalamayız.
  • diyecevaplandı  (04.08.24 00:42:22)
> kendi iç internet acilen ağımızın oluşturulmasıdır.

yok artık. putin ya da xi sen misin?

sosyal medya olmasaydı kimse doğru haber alamazdı bu ülkede. çocukları olanlar da özellikle tüm bu uygulamalardaki ebeveyn modlarını kullanabilir.

soruya cevap olarak, türkiye burası hiç belli olmaz. ama instagramda çok fazla işyeri var, reklamlarını vs. burada yapıyorlar. imkanı yok kapalı tutturmazlar bence.
  • aguen  (04.08.24 02:06:21)
bayagi komplike bir konu.

mark zuckerberg ve ekibi tartismasiz dunyanin en lanet insanlarindan. ceplerini daha da doldurmamamiz iyi olurdu.
instagram olmasa ulke olarak verimliligimiz bir %20 falan artardi bence. ruh sagligi da cabasi.
ote yandan iktidar sansuru kotu elbette.
kararsizim.
  • hot potato  (04.08.24 02:34:27)
Dunya dolusu sosyal medya var. Zuck in kopegi olmus millet

  • lapaz  (04.08.24 08:41:40)
Sonsuza kadar kapalı durma gibi bir durum olamaz. Iktidar değişince açılır. Veya iktidar yeterince GÜNDEM değiştirdiğini düşününce de açabilir.

  • boray eris  (04.08.24 18:22:03)