Sabah kahvaltıda yulaf yerine ne yenir?

Yulaf gibi pratik, paketi açıp yıkama falan olmadan süte karıştır ye türünde ne var?

Mısır gevrekleri var hiç tavsiye edilmez. İlla karbonhidrat yiyeceksen bunu birkaç kabuklu ceviz yemek olarak düşün.

Babam geçen hesaplamış 3 tane kabuklu ceviz 42 gram geliyormuş, 5 lira küsurat tutuyormuş. Ekmek yiyeceğime ceviz fındık fıstık yerim diyordu, aklında bulunsun.

Ekşi mayalı tam buğday ekmekleri var ama ısıtmadan yemek daha zor ve sindirimi de daha geç oluyor. Yine de insanı çok yok tutuyor, kersendüz diye bir marka.
  • muhayyer divan  (03.08.24 09:27:52)
ben yogurtla 1 kasik kuru dut 1 kasik yulaf 5 6 badem karistiriyordum. keyfime gore biraz da tarcin. guzel bir ogun oluyor.

  • in vino veritas  (03.08.24 09:41:37)
Eğer aradığın şey pratiklik ve hız ise ki yazdıklarından bu anlaşılıyor, işlenmiş olmamasının imkanı yok maalesef. İsteğine göre paketli bir ürün alman gerekiyor. Bu da seni yine paketli ürünler arasında en sağlıklısı diyebileceğimiz yulafa götürüyor. Diğer seçenekler granola vs gibi şekerli ve yulafa göre zararlı yiyecekler kalıyor.

  • dedeminhirkasi  (03.08.24 11:21:26)
Cream of Rice.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (03.08.24 11:25:33)
Şekere karşı değilseniz, buğday artı şeker, veya buğday artı ceviz.

buğdayı 3 dakika kaynatın, soğuk sudan geçirin, 5 dakika tekrar kaynatın, suyunu süzüp atın dolaba.

yiyeceğiniz zaman buğdayı birkaç damla suyla ıslatıp mikrodalgada ısıtın. üzerine şeker veya ceviz. sade olarak bile seversiniz. korkunç besleyici ve doyurucudur. yulafı eskiden atlara verirlerdi aklınızda olsun :)
  • alfired  (04.08.24 00:48:27)
Karabuğday patlağı üzerine fıstık ezmesi+muz ya da karabuğday patlağı üzerine tahin (tahin oranı çok pekmez oranı az olmalı sağlıklı olması için) üstüne yarım muz doğrarım 11 12 gibi yerim akşam 5e kadar tok tutar. Hem sağlıklı tatlı ihtiyacı hem yazın prqtik kahvaltı. Birkaç aydır böyleyim. Arada omlet yaparım. Karabuğday sayesinde ekmek bağımlılığımdan kurtuldum. Spor 2 öğün beslenme ve ekmeği kesince 58den 48e düştüm 1 senede

  • Semi  (11.08.24 23:57:20)