Diş teli, yaş 37

Taktırayım mı ne dersiniz? Daha önce bu yaşlarda bu deneyimi yaşayan oldu mu?

Peki fiyatlar nasıl, 70 binden zorlayarak peşin 60 bine indirdim. Bir de ön işlemler için 20 bin maliyet çıktı, dolgu vb.

Ben taktırdığımda 37-38 yaşındaydım, 1.5 sene sürmesi planlanmıştı pandemi girince 3 senede bitti. Tanıdık vasıtasıyla bulduğum bir hekime o zamanın parasıyla 5000 TL ödemiştim, şimdi yaş 42. Ön işlem filan da yoktu.

İstanbul'da isen bizzat arkadaşım olan bir diş hekimi tavsiye edebilirim ama ücret konusunda ikramda bulunur mu bilemem, İstanbul başka arkadaşlık başka nihayet...
  • muhayyer divan  (03.08.24 09:15:59)
Bence taktır. Ben de şeffaf plak tedavisine başlıyorum çok heyecanlıyım. 40 yaşındayım ben de.

Sana söylenen fiyatlar hakkında bir fikrim yok.
  • rock n roll  (03.08.24 09:16:38)
Fiyat çok pahalı. Esim yaptiriyor şuanda 38 yaşinda

  • Fritz-X  (03.08.24 09:39:44)
37 yasimdayken seffaf plak tedavisine basladim ben de. takriben bi bu kadar daha yasamayi dusunuyorum ve kalan omrumde dislerimin mumkun oldukca saglikli olmasini istiyorum. o nedenle baslamistim. aslinda tel yaptiracaktim ama istedigin zaman cikarabilme (ve dolayisiyla bogazindan kesmek zorunda olmama :) ) luksu beni cezbetmisti. 1 yili gececek bir sure kuruyemis, patlamis misir vs. yiyemeyecek olmak istemedim :) yani kesinlikle yaptirilir, bu tur gelecege uzun vadeli yatirimlardan kacmamak ileri yaslarda cok rahatlatiyor insani. ben baslayali 1,5 yil oldu ve son 1 ayim kaldi. dislerim su an bile cok iyi durumda iyi ki yaptirmisim diyorum. fiyatlar konusunda bilgim yok ama.

  • in vino veritas  (03.08.24 09:39:56)
ben de o yaşlarda taktırmıştım araya pandemi girdiği için 2 senede bitecek tedavi 4 senede bitti, diş hekimi yurt dışındaydı. bence taktır gitsin, başta insan yadırgıyor ama şimdi gayet mutluyum. fiyatlar da senin yazdığın şekilde sanırım şu anda, 17 yaşındaki yeğenim taktırdı yeni 60 bine o da. sadece teller de çeşit çeşit, bana taktığı tel gerçekten enteresan bi şekilde çok belli olmuyordu.

  • euteamo  (03.08.24 11:13:55)
Taktır. Genç hissettirir. Kendine değer verdiğini gösterir

  • jackyr  (03.08.24 13:22:12)
Fiyat çok pahalı diyenlere aldırma. Normal.

Yaşınız genç. Kesin yaptırın. Çok insan var o yaşlarda tedavi olan. Eskiden çocuklarda yaygındı, şimdi yetişkinlerde de yaygın.
  • bir ileti paylastim  (03.08.24 14:04:30)
tedaviye evet, mümkünse tele hayır, şeffaf plak olayına bi bak sor.(invisalign veya başka marka)

Ön işlem dediğin dişlerin sıkıntılarının giderilmesi herhalde, tel taktırmayacaksan bile onları yaptır zaten.
  • nhk ni youkosu  (03.08.24 17:33:22 ~ 17:34:06)