Bu ürünü iade etmeli miyim?

İnternetten elektrikli tıraş makinesi siparişi vermiştim, kutuyu açınca makinenin üzerindeki görüntü şu şekil, bir şeyler var: i.hizliresim.com

Ne ki üzerindekiler, kullanılmış mı bu makine? İade etmeli miyim sizce?

Bıçak kısmına bak. Kıl varsa iade et.

  • prole  (02.08.24 17:58:50)
bu normal ürün tozuna benziyor. kullanılmış gibi değil.

  • jelly bear  (02.08.24 17:59:36)
@prole Bıçak kısmında kıl göremedim ama üstünün böyle olması da soru işaretli geliyor şu an.

  • jonas  (02.08.24 17:59:41)
Takma o kadar. Bin yıldır satılan basit bir makine bu. Öyle yüksek teknoloji ürünü, hijyenik fabrikalarda falan üretilmiyor. Durduğu yerde, depoda, belki de kutulanırken falan tozlanmıştır.

  • prole  (02.08.24 18:02:57)
Pek sorunlu görünmüyor.
Kıl varsa gerekeni yap.
Detaylı bir inceleme yap ve videoya al.
  • diyecevaplandı  (02.08.24 18:21:49)
@diyecevaplandı İlk mesajda attığım fotoğraftaki bir bölümünü yuvarlak içine alarak yeniden atayım: i.hizliresim.com Şu gördüğümüz şey kıl değil mi, bana mı öyle geliyor?

Bir de acaba bu ürünler dükkanlarda kutulanmış şekilde mi bekletilir, yoksa çıplak bir halde mi? Şayet @prole'nin dediği gibi çıplak halde durup da gönderim anında kutulanıyorlarsa, dışarıdaki bekleme sürelerinde her türlü üzerlerine bir şeyler bulaşıyordur zaten.
  • jonas  (02.08.24 18:32:25)
biraz bıçak kısmını o temizleme fırçası ile silmeye çalış bakalım içinden kıl düşecek mi.
eğer kıl düşerse iade etmek gerekir. sonuçta kullanılmış ürün.

  • my fault  (02.08.24 18:46:18)
@my fault Bıçakları fırçaladım, bir şey gelmedi. Tek sıkıntı o bordo kısımdaki görüntüler gibi duruyor.

İlave Edit'i: @diyecevaplandı'nın alttaki mesajına cevaben; çizik değil ya, fotoğrafı çektikten sonra elimle dokununca düştü.
  • jonas  (02.08.24 18:57:39 ~ 19:37:11)
Buradan bakınca inceden cizilme gibi duruyor. Asıl bıçak aralarında yoksa sorun edilmeyebilir.

  • diyecevaplandı  (02.08.24 19:20:55)
Zamanin varsa iade et gitsin.Yüzyüze satamayacaklari ürünleri internet satişlarinda elden çikariyor bazilari

  • essoist  (02.08.24 20:43:19)
İade et diyorsunuz da almazlar ki hijyen kuralları gerek tekrar satilamayan ürün vs sallayıp geri yollarlar.

  • pavlis  (02.08.24 21:38:04)
@pavlis Gönderdikleri hijyen açısından sıkıntılı ürünü, hijyen kuralları gereği geri almazlar mı dediniz, doğru mu anladım :)

  • jonas  (02.08.24 21:56:13 ~ 21:56:53)
Nasıl ispat edeceksin anlatsana biraz :)
İade almazlar. Tabii amazondan yani Amazon tarafından satılır ve gönderilir ibareli urunu almadiysan.

  • pavlis  (02.08.24 22:22:31)
@pavlis Fotoğraf var? O ihtimal yaş, yemez.

  • jonas  (02.08.24 22:32:56)
Hocam satıcı diyecek ki, kullanmış beğenmemiş gönderiyor. Bende hijyen kuralları gereği tekrar satamayacağım ürünü iade almıyorum. Bak oldu bitti.
Fotoğrafı sadece kullanmadan önce mi cekiliyor bu aletin?
İade almazlar boşuna yorma kendini.
  • pavlis  (02.08.24 22:37:19)
İade etmek istersem ve iade almazlarsa haber veririm :)

  • jonas  (02.08.24 22:42:05)
Peki :)

  • pavlis  (02.08.24 22:43:09)
Yillar önce traş makinesi almıştım, makine üzerinde kıllar ve makinenin jelatini vs hiçbirsey yoktu. Kutu daha önce açılmış oldugu barizdi.

Iade gerekçesi ürün kullanılmiş, jelatini yok, üzerinde kıl var, muhtemelen iade gelen ürünü bana yollamişlar demiştim gittigidiyor'a iadem onaylandı.

Satıcılar iade ürünü başkasına yolluyor ya tutarsa
  • Fritz-X  (03.08.24 09:38:53)