Bu iphone 14 alınır mı? (yurt dışı cihazı)

fiyatı 17 bin lira. pil sağlığı 97.

"çift simli amerika modeli" demiş satan kişi. kayıt yapmadan kullanmak istiyorum, nasıl oluyor tam olarak bu?

4+4 ay şeklinde 8 ay kullanıp, kalan 4 ayda da tablet gibi kullanabilir miyim yani?

sonraki yıl tekrar yenileniyor mu bu haklar? yoksa tek defalık olup, 8 ay sonunda artık temelli tablet gibi mi kullanılıyor?

Benzer sorum kaldırılmıştı belki bu da kaldırılır emin olamadım.

Benim telefonum böyle, açtırmadım bazı "yollarla" açtırıp kullanıyorum. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama biz 3 kişi Amerika telefonunu alıp bu şekilde kullanıyoruz para veriyoruz birine belirli dönemlerde açıyor.

Ben bunu yapmadığım dönem eski iphonuma normal sim takıp onun internetine yeni telefonla bağlanarak kullandım. Arama mesaj eski telefon, diğer işlerde yeni telefon. Böyle de oluyor.

Seneye telefonun modelini yükseltip direkt parayı yatırmayı düşünüyorum ama bu stres yorucu. Zaten ben diğer kişiler gibi sürekli model yenilemiyorum uzun süre kullandığım için bana mantıklı geliyor.
2 arkadaşım sürekli gidip model yükselttikleri için onlara mantıklı gelmiyor bu kayıt parasını ödemek.
  • mutekebbir  (02.08.24 12:09:35)
illegal yollar değil aslında merak ettiğim. tam da söylediğiniz gibi eski telefonumu modem gibi kullanıp, wifi ile bağlanarak kullanırım gibi geliyor.

arama yapmak dışında hiçbir konuda sorun yaratmaz gibi geliyor :/
  • Dimi  (02.08.24 12:13:36)
her yıl yenileniyor. senede 8 ay kullanabilirsin.
ama biri normal sim diğeri e-sim.

  • jelly bear  (02.08.24 12:17:28)
Hiçbir sorun yaratmıyor ya iki telefon yükü oluyor üstünde sadece.
Benim yine kapanacak eğer şehir dışına gitmem gerekecekse açmak için, yine bu yöntemle kullanacağım.

  • mutekebbir  (02.08.24 12:18:15 ~ 12:20:26)
15 pro kullanıyorum. çift fiziki simli. 4+4 ay kullanıyorum. son 4 ay eski 6s telefonumla beraber kullanıyorum. telefoncular o son 4 ayı da ücret karsılıgı uzatıyorlarmıs ama ben bulasmadım.

çift fiziki sim olması önemli. biri fiziki biri esim olursa bide zırt pırt esime geçmek için operatörlere geçiş ücreti veriyorsun.
  • xrated  (02.08.24 12:28:29 ~ 12:29:19)