Diyetteyken ayran, yoğurt vs neden tuketilmez.

S.b

yağlı olduğu için diye biliyorum.

  • mikahakkinen  (01.08.24 11:03:53)
Tüketilir ya. Bağırsak için iyidir

  • numlock  (01.08.24 11:21:43)
Öyle bir kural yok diyet yapacağım diye hayatı bu kadar zorlaştırmak saçma.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (01.08.24 11:24:40 ~ 11:26:31)
Candida mantarını besliyormuş bazı görüşlere (candida diyeti diye yeni çıkmış bir akıma) göre. Kesinlikle inanmıyorum.

  • muhayyer divan  (01.08.24 11:28:46)
Diyet dediğiniz şey çok değişken bir şey bir sürü beslenme protokolü var. Bazı otoimmun hastalığı olanlarda süt alerjisi varsa sadece sütü kesiyorlar kimilerinde peynir ve yoğurt da dokunabiliyor böyle bir şey olabilir.

  • titanic kemancısı  (01.08.24 11:58:31)
Neden tüketilmesin? Yağsız yoğurt özellikle tüketiliyor hatta.

  • akhenaten  (01.08.24 12:11:19)
Su tutuyormus gobekte falan diye biliyorum

  • Zetnikov  (01.08.24 12:21:10)
Süt ürünlerinde laktoz olduğu düşünülerek tüketilmiyor ama süt ürünleri fermante olurken laktoz parçalanıp bakteri gıdası oluyor laktozu kalmıyor, bunların dışında süt ürünlerini asıl besleyici yapan makrosu yağdır, yağı azaltılmış süt ürünlerinin pek bir besin değeri olmuyor.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (01.08.24 12:22:40)
Böyle şeyler biraz diyetisyenle alakalı galiba.
Bana süt ürünlerini tamamen yasaklayan diyetisyen de oldu,
Hemen hemen her öğünüme bunları veren de oldu (peynir, yoğurt).
Meyve mutlaka veren oldu ilk birkaç hafta asla tüketmeyelim diyen de oldu.

Bakıldığında hepsi testlerime bakıp ona göre bir yol aldılar ama sonuçta bütün diyetisyenlerin tekniği farklıdır, herkesin kendince inançları vardır.

Not: Yazılan programa harfiyen uyduğumda hepsinden verim aldım.
"Böyle diyenin tekniği işe yaramadı" gibi durumum olmadı mesela.
  • mutekebbir  (01.08.24 13:14:49)
6 aydır diyetteyim, neredeyse her gün ya yoğurt ya da ayran mutlaka tüketmişimdir. peynir de vazgeçilmezlerimden. 12 kg verdim, yağ oranım %25'den 19'a geriledi. beyaz ekmek 0, makarna minumumda. onun dışında protein ağırlık beslenmeye çalışıyorum. ki şu 6 ayda belki 25-30 gün diyet bozmuşumdur. pastalar, alkoller, pizzalar, dürümler, börekler. ki şu an yaptığıma da diyet demiyorum ben aslında. haftanın minumum 5 günü kalori sayıp, hedeflediğim kalori açığını yaratıyorum, 4 gün spor yapıyorum. onun dışında da haftada 1-2 gün istediğimi yiyorum. ideali budur demiyorum, biraz yavaş bir hızda kilo verdim ama ben bunu sürdürebiliyorum ve ömür boyu da sürdürebilirim şu anki düzenimi. çünkü hiçbir şeyi sıfırlamadım nerdeyse. belli başlı etmenlere dikkat ederseniz bu kadar da kasmaya gerek kalmıyor bence.

  • furry burns  (01.08.24 13:31:52)