Uyku kaçırma yöntemleri

Selam

Olabildiğince kesin çözüm ve olabildiğince de sağlıklı uyku kaçırma yöntemleri nelerdir, mesela kolanın içine granül kahve döküp içmek en sağlıksız olanlarından, bunu istemiyorum ama kahve içmek istesem en uyku kaçırıcı kahve hangisi mesela. Ya da bildiğiniz başka yöntemler var mı?

Yarın uykusuz kalacağım ve araç kullanacağım onun için soruyorum.

Kesin çözümü söylerim ama kolanın içine kahve döküp içmek yanında diz çöküp tövbe ister öyle bir sağlıksızlık ama kesin çözüm, önerilerin hiçbiri aklına yatmazsa söylerim.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (31.07.24 20:35:25)
Ben üniversitedeyken modiwake alırdım sınav zamanları uyanık kalmak için. Asla tavsiye değil.

  • vedatchilipeppers  (31.07.24 20:48:16)
Geçen bir proje geçişi nedeniyle gece 00:00'dan ertesi gün 11:30'a kadar çalıştım. Normalde 23:00 gibi uykum gelir yatarım öyle uykucuyumdur.

Nasıl yaptın dersen bir kere bol su. Su içmek insanı ayık tutuyor. Devamlı tuvalete de gittiğinden uykun kaçıyor. Bununla beraber buzlu limonata içmiştim serinletsin diye.

Kahvede amerikano veya espresso içebilirsin en sertleri onlardır. Ben filtre kahve içmiştim.

Devamlı birşeyler ye enerjin düşmesin. Gece geç saatte yemek yedim, üzerine çalşırken mısır patlağı, fıstık ezmesi, bitter çikolata gibi şeyler yedim. Böyle böyle kendimi ertesi gün öğlene kadar ayık tuttum.

Havalar sıcak olduğundan mayışıyoruz ve enerjimiz düşüyor. Kendini serin tutman lazım ona yönelik içecekler iyi olur. Bu noktada buzlu kahveler hem serinletir hem de ayık tutar.

Senin durumda araç kullanacağın için gündüzden mutlaka uyu. Herkesin kendine göre yöntemi vardır örneğin ben yağlı ve ağır yemek yersem uykum gelir, uyurum. Veya sıkıcı bir film izle, öyle uyu. Aracı uykusuz kullanmaman lazım.
  • Lethe  (31.07.24 22:33:50)
Uykusuz/az uykulu araba kullanmayi aklinizdan bile gecirmeyin!!!

Yolda her 1-1.5 saatte, veya dikkatiniz dagilmaya basladiginda mola verin. Acik hava uykunuzu kacirir.

Ayrica normalde 6-8 saat uyku yerine ara ara 15-20dk lik kisa sekerleme yapmaya calisin. Bu yontemi okyanusu tek basina gecen yelkenciler cok kullanir. Denizin ortasinda oyle 3-5 saat surekli uyuma luksunuz yok. Ama araliklarla 15-20 dk lik kisa uykular sayesinde uzun sureli uykuya gerek olmadan seyahat edersiniz.

Araba kullanirken en ufak bir uykusuzuk belirtisinin bedeli cok agir olur. Saniyelik, hatta daha da kisa bir surede hayatiniz tepetaklak olmasin.

Iyi yolculuklar.
  • parcxerox  (01.08.24 01:39:28)
Surekli birseyler cozmeye calisirken beyin uykuya giremiyor

  • Zetnikov  (01.08.24 12:24:16)