Şehri karakter gibi kullanan dizi/film/oyunlar

İzlerken (ya da oynarken) olayların geçtiği şehri de doya doya gördüğümüz, şehrin random bir mekan olmadığı, yaşayan bir organizma olduğunu hissettiğimiz dizi/film/oyun önerir misiniz? Mesela spider-man'de new york şehrinin önemi büyüktür (hatta bu şehrin karakter olması ifadesini ilk spider-man için duymuştum sanırım), ya da assassin's creed oyunları şehir ruhunu yansıtma açısından rakipsizdir. Böyle güzel bir şehri görüp daha da sevdirecek eserler istiyorum.

Teşekkürler

ahh direkt aklıma AC serisi geldi. GTA IV oynadın mı?

  • mizore  (31.07.24 16:29:13)
GTA ve RDR serileri demeye geldim.

  • chicha_v2  (31.07.24 16:32:31)
GTA serisini sevmiyorum ya maalesef :/ baya oyun oynayan biriyim ama gta san andreastan sonrakiler sarmadı baya da denedim yani 4 ve 5'i para verip aldım ama oynayamadım :D

  • nundu  (31.07.24 16:33:16)
Darkman filmi, 90 yapımı olduğu için görsel olarak yetersiz gelebilir, kendinden sonraki filmler de bu filmden fikirler kullandığı için ben bunu izlemiştim diye bu fikirler artık bayat da gelebilir ama en önce bu filmin yapıldığını göz önünde bulundurmak lazım

  • grimavi  (31.07.24 16:33:25)
Bu arada oyun da dedim ama piyasadaki büyük açık dünya oyunlarının çoğunu ya oynadım ya da deneyip bıraktım. Watch dogs, sleeping dogs, gta vs bunları da biliyorum. Yine de başka varsa diye ekledim :)

  • nundu  (31.07.24 16:34:28)
viyana icin:
before sunrise
savas sonrasi hali icin: der dritte mann

salzburg ve avusturya kirsali icin: the sound of music

berlin'in savas sonrasi hali icin: germania anno zero

italya'nin kücük adasi ischia icin <3 : avanti!

floransa icin: a room with a view

savas sonrasi yenilenen paris icin: hiroshima mon amour

biraz barcelona, biraz oviedo, biraz da aviles icin: vicky cristina barcelona (ama bunu izleyei cok oldu, ne kadar görüyordun sehirleri hatirlamiyorum ama bende bir oviedo istegi uyandirmisti)
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (31.07.24 17:28:31)
Woody Allen filmlerine bakın.

  • cosmicstring  (31.07.24 20:52:54)