Kepek problemi

Saç derimde yoğun bir kepek var. Kuru saç yapısına sahibim ve h&shoulder kullandığım halde hiçbir işe yaramıyor. Saçımdan kaşıma kadar her yer kepek oluyor. Nasıl kurtulurum bu illetten?

Bende uzun yıllar seboreik dermatit vardı, vichy dercos iyi geliyor ama etkisi birkaç güne geçiyordu. Sonra tiroid kaynaklı gluten ve sütü kestim seroreik dermatit sorunum tamamen gitti besin intoleransım varmış kepek olarak da belirti verebiliyormuş.

  • titanic kemancısı  (31.07.24 12:38:43 ~ 12:39:19)
kepeklerinin sebebini bulman gerekiyor. eger dermatit degilse mantar kaynakli kepek mi yoksa kuru sac derisi kaynakli kepek mi?
genel olarak h&s sac derini daha cok kurutuyor olabilir.

bende mesela kepek vardi ve sikinti suydu ki her iki sebepten de kepek oluyordu.
bioderma'nin kepek sampuani var, NODE DS+ diye onu kullandim. ama bu tip sampuanlar da sac derisini cok kuruttugu icin bu sefer kuru sac derisi sebepli diger tür kepek cosmasin diye sebamed'in %5 urea akut sampuanini aldim, o da kuru sac derisi sebepli kepegi engelliyor. banyoda sacimi önce bioderma ile sonra sebamedle yikiyorum. hem sacim ve sac derim kurumuyor hem de kepekten kurtuldum.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (31.07.24 13:22:27)
vichy dercos + 1

  • benaslinda  (31.07.24 13:30:54)
Sizin sorununuzla 6 ay cebellesmis biri olarak kesinlikle naturaltech purifying shampoo.

Kulak arkasi beyazliklar, sakal ve Kas pullanmalari hepsini halletti. Siz yine de danisin yetkili birine ama bunu mutlaka sorun derim.

Kafami ve sakallarimi kaziyacak duruma gelmekten kurtardi vallahi.

Kullanimi da ilk bir hafta gunde bir kere, sonrasinda 3 gunde bir soguk su ile. Sakala, kasa vs de suruyorsunuz. Gecmis olsun
  • tsubasa  (31.07.24 13:39:10)
aile hekimi ketoral benzeri bir şampuan yazdırabilirsin.

  • demirKamil  (31.07.24 16:49:12)
önce doktora gidip teşhis almanızı öneririm. daha sonraki aşamada bazı şampuanları deneyebilirsiniz.

  • jepa  (31.07.24 17:06:11)