büyük konustum dolandırılıyorum ama nasıl

merhaba,

sürekli nasıl dolandırılmayacagımla alakalı atıp tutan bir insan olarak sanırım dolandırılıyorum.

turknetten aradık işte digiturk vs bir kampanya söyledi. 1 yıl kalma sözünüze olur dedi vs. nası güveneceğim dedim onay kodu gelecek bizden zaten dedi. dediği gibi de turknetten onay kodu geldi. ben de söyledim.

telefonu kapatınca jeton gec dustu turkneti aradım tabiki böyle bir kampanyaları yok.

tc min son rakamlarını dogum tarihi vs telefondaki eleman kendi söyledi. bu simdi ne kodu söyletti bana ne onayı aldı?

ne yapmak lazım önlem için?

Öncelikle kartları hemen iptal edin, mobil hat ile ödemeyi kapatın

  • titanic kemancısı  (31.07.24 11:32:46)
Hangi bilgilerinizi verdiniz?

  • pispinti  (31.07.24 11:36:41)
herhangi bir bilgi vermedim kart bilgisi vs. tc min son dort hanesi ve dogum tarihi mi soyledi evet dedim. Turknetten kod geldi onu soyledim

  • Zima Blue  (31.07.24 11:37:30)
En fazla Turknet abonesi yapmışlardır sizi. e-devlet'ten kontrol ettiniz mi?

  • pispinti  (31.07.24 11:40:09)
Bazen büyük şirketler taşeron firmalarla çalışıyor. Türknet'in o taşeron firmalarından biri aramış olabilir. Direkt turknet'ten mesaj geldiyse Bence problem yok.

  • boray eris  (31.07.24 11:41:41)
turknet abonesiyim zaten. sozlukten baktim digiturklu yapiyolarmis. ariyorum ona zaten ulasilmiyor :).

  • Zima Blue  (31.07.24 11:42:15)
boyle bir kampanyamiz yok diyor. eyvallah yok da bu adamlar nasil sizin adinizla mesaj atabiliyor diyorum uzun bi sessizlik oluyor.

  • Zima Blue  (31.07.24 11:42:43)
E devlet bilgilerinin sızmasının sonucu sanırım. Geçenlerde beni de aradılar uzlaştırmacıyız diye. Beni inandırmak için bütün akrabalarımı saydı, telefonlarını falan da biliyor. her neyse yüz kızartıcı bir suç işlemişim sözde, olay kafa karıştırmayacak seviyede akıl dışı olduğu için istesem de inanamazdım, ancak buna rağmen ben kapattıktan sonra gitmiş ailemden birilerini aramış. Artık dolandırıcıya inanmasanız da ondan bir zarar görebiliyorsunuz haberiniz olsun. Sonra tekrar irtibat kurdu, kendi kimlik numarasını, baro numarasını falan verdi gerçekten öyle bir avukat var.

Sonradan bu avukata kendimiz ulaşınca anlaşıldı ki kimliği çalınmış ve herkesi arıyorlarmış. Davası falan sürüyormuş olayın, ulaşamıyorlar adama.

Neyse, dolandırıcı olduğunu anladığımı adama somut şekilde ispatlayınca sustu. Dolandırıcıyı da dolandırıcı olduğuna ikna etmemiz gerekiyor artık, işe bak. Yoksa bırakmıyor peşinizi.

Çalıştığınız bankaları bilgilendirin, özellikle yüksek limitli kartlarınızı hiç kullanmadıysanız bile değiştirin. Arada kart numarası değiştirmek iyi bir şey. Geçmiş olsun.
  • akhenaten  (31.07.24 11:47:10 ~ 11:47:42)
simdi ayni numaradan aradilar, bu seferde digiturkten ariyoruz diyor. herhangi bisey onaylamiyorum herhangi bir abonelik baslatmayin ne cimer sikayetvar heryere yazarim ne siz ne ben ugrasmayalim dedim. kapadim.

  • Zima Blue  (31.07.24 11:48:01)
Telefon numaranızdan TC kimlik numaranız, adınız soyadınız, anne baba bilgileriniz öğrenilir. Hatta anneniz de sorgulanıp kızlık soyadı öğrenilir.

  • marla is in my head  (31.07.24 11:48:27)
Geçen beni de Ankara numarasından arayıp Türknet temsilcisi olduğunu söyleyerek 1 yıl kalma sözüme karşılık bir kampanyaları olduğundan bahsettiler. Türknet'te taahhüt yok ki dedim. Anında kapattılar.

İyice azıttılar.
  • desdenova34  (31.07.24 12:15:22)
Benzer birsey basima geldi gecmiste. Turk telekomdan ariyoruz gibilerinden konustular, taahhut yenileme gibi konustular vs, he he okey okey dedim. Dar vakitti dikkatimden kacti. Onay kodu durumu falan olmadi. Sonra biri gelecek sozlesmeyle imza attiracak dediler. Neredeyse kapida bekliyormus gibi 5-10 dk icinde biri sozlesmeyle geldi. Babam bana sordu, imzala sikinti yok dedim. Neyse imza sonrasi tekrar aradilar, uzun uzun soyledi birseyler millenicom'a gecmeyi onayliyor musunuz dedi en son. Benim kafamda "neeeyyy" sesleri, dedim tabii ki hayir. Bir ton tartistik gecirmeyin sakin vs vs, neyse gecirmediler neticede. Cok uzattim bence dolandirilmamissinizdir.

  • mbond  (31.07.24 12:25:14)
Beni de aradılar geçen taahhütünüz yenilecek, ve fiyat değişmeyecek gibi bişey dedi. aynı zamanda bilmemne kampanyası da olacak dedi superonline + tv plus+ bişey bişey. e tamam dedim.

meğer yeni bir paket geçirmişler ilk 3 ay ücretsizmiş sonradan turkcellden mi aradılar ben mi aradım hatırlamıyorum ama dedim bir yanlış anlaşılma olmuş iptal edin o son işlemi :D

aracı kurumlar 3-5 ne koparırız diye yeni paket, abonelik falan geçiriyorlar sanırım. kıllanmasan girecek bir şekilde.
  • ananiyimioguz  (31.07.24 12:31:30)