Bu kaygı bozukluğu mu?

Oldum olası depresif bir insandım ama son 2-3 ayda hissettiğim kadar azap içinde olmamıştım hiç.

Düşününce hayatımda kötü giden hiçbir şey yok ama durduk yere öleceğimden ya da eşimin öleceğinden falan korkmaya başlıyorum. Ölüm korkusu yaşamazsam, bu sefer de işten kovulma, savaş başlama, evin birden durduk yere yıkılacak olması, ne bileyim aşşşırı kötü şeyler olacak kesin, birileri gelip bize zarar verecek gibi saçma sapan kurgularla kendimi korkutmayı başarıyorum bir şekilde. Günlerim zehir oldu. Sürekli telaşlı umutsuz depresif bir şekilde oturur oldum, iş yapamıyorum.

Yakın zamanda psikiyatriste kesin gideceğim ama sizin görüşlerinizi merak ettim. Bu kaygı bozukluğu değil mi? Sizde de var mı ve böyle mi hissettiriyor?

Evet, anksiyeten aşırı yükselmiş. Geçmiş olsun.

  • sekizdokuzon  (30.07.24 18:52:50)
dümdüz kaygı bozukluğu. psikiyatriste gittiğinizde size 10 mg falan antidepresan verecek. bence alanınca uzman bir psikologa gidin. bilişsel-davranışçı terapiyle çok güzel halledersiniz bu işi.

  • gitdaddy  (30.07.24 19:04:24)
geçtiğimiz yıla kadar citoles kullanıyordum aslında, ama iyileştim ben heyo diyip azalta azalta bıraktım. belli ki hazır değilmişim.

  • nolmus yani  (30.07.24 19:10:51)
hoşgeldin anksiyete bebek. çocukluğumdan beri benimle birlikte.

  • deartheodosia  (30.07.24 20:58:00)
eşim telefonu açmadığında ya da kapalı olduğunda iki büklüm oluyorum.

  • geveze yazar  (30.07.24 21:49:23)
Isten kovulma korkusu disinda hepsinin aynisindan bende de var ama ani atak şeklinde degil sabit. Isten kovmazlar kovsalar da yenisini bulurum o yuzden onu dert etmiyorum.

  • passive aggressive  (30.07.24 22:40:23)
kendine teşhis koyma, mevcut durumun sebeb değil sonuç olabilir, psikolog/psikiyatrist daha doğru bir teşhis koyacaktır.

kimi zaman, boş boş otururken aklıma geliyor böyle şeyler, sonra geçiyor.
  • selam  (30.07.24 23:37:13 ~ 23:37:31)
Okb de olabiliyor. En dogrsunu hekim Soylent.

  • renegade  (31.07.24 02:27:52)