Duyurunun kadınları; hangi sitelerde zaman geçiriyorsunuz?

Sorum çok basit,

Sevgili kadınlar, online da nerelerde vakit geçiriyorsunuz? Sosyal medya olarak sormuyorum. Hali hazırda takıldığım sitelerde karşılaştığım kadın düşmanı ve cinsiyetçi tavırlardan illallah geldi. Böyle seslerin çıkmadığı ya da daha azınlıkta olarak çıktığı hangi sitelerde vakit geçiriyorsunuz?

Ekşi sözlük entelektüelliğini kaybettiğinden beri tekrar entelektüel bir ortam bulamadım.

Özelden de yazabilirsiniz cinsiyetiniz ifşa olmasın derseniz.

Sosyal medya istememişsiniz ama Reddit'de vakit geçiriyorum. Özellikle şu sub'lar tam aradığınız gibi:
r/TwoXChromosomes
r/AskWomenOver30
r/TrollXChromosomes

Aklı başında erkeklerin yazdıklarını görmek istersem de şuraya uğruyorum: r/AskMenOver30
  • gnosis  (30.07.24 11:31:09)
Reddit +1
@gnosis'e ek olarak
r/AskWomenOver40
r/AskWomen

Kadın ağırlıklı olmayan
r/EverythingScience
r/interestingasfuck
r/science
r/UpliftingNews
ve onlarca kedi/panda/keçi/sevimli hayvan subredditi

drama ihtiyacımı beslemek için de
r/AmItheAsshole
r/AITAH
r/AmIOverreacting
r/relationship_advice
  • kobuzchu kiz  (30.07.24 11:52:19)
Ben de %90 redditteyim ekşi sözlük çok kötü bir platform haline geldi okumuyorum hiç;

redditte hem çok doyurucu bilgiler oluyor hem de çok komik kanallar var komplo teorisi kanalına da çok gülüyorum ben :D

r/AsianBeauty
r/AskHistorians,
r/askscience
r/conspiracy/
r/HaircareScience
r/MapPorn (haritalar üzerinden global bilgiler ve geyikler dönüyor)
r/science

Bunun dışında çok fazla takip ettiğim mesleki kanal var, geyik kanalları da var ama en çok bunları okuyorum.

Yıllar önce mysterious hikayelerin paylaşıldığı bir kanal vardı onu kaybettim bir türlü bulamıyorum, çocuğun teki sevgilisi öldükten sonra onun hayaletini gördüğüne yeminler filan ediyordu disosyatif psikiyatrik bozukluğu olduğu ortaya çıkmıştı, bilgisayar şifresini hayaletin değiştirdiğini sanıyordu kendisi değiştiriyormuş filan o kanal efsaneydi bulamıyorum kapandı mı ne oldu hala içimde ukte kaldı :D

Türkçe kanalları hiç takip etmiyorum hatta Uzak Doğuyu ülkelerini filan takip ediyorum Türkiye'den ne kadar uzak o kadar iyi asadsdsf.
  • titanic kemancısı  (30.07.24 12:49:05 ~ 13:26:16)
Titanic kemancısı’nın yazdıklarını ben yazdım sandım, maşallah ne kadar çok ortak özelliğimiz var….

r/paranormal olabilir mi? Hep orada böyle deli deli hikayeler oluyor.
  • irene  (30.07.24 13:15:38)
@irene belki zamanla o kanala taşınmış da olabilir ilk orijinal ismi biraz böyle uzundu cadılar bayramı tadında gizemli komik bir ismi vardı, ama sonra kanallarda bazen taşınma vs oluyor çok arayıp bulamamıştım paranormali de hemen takibe alıyorum :D

  • titanic kemancısı  (30.07.24 13:18:54)
Paylaşımlar için teşekkürler. Yani açıkcası içeriğin kadınlarla alakalı olmasına gerek yok. Hatta daha çok normal güncel konulardan konuşulacak bir ortam arıyorum. Tek kriterim bir kadını rahatsız edecek tarzda içerikleri olan siteler olmasın. Aslında maruz kalmak istemediğim kadın düşmanı içeriklere maruz kalmayayım derdim o.

Mesela evrim ağacında kadın düşmanlığı göremezsin, fularsız entellik ona keza. Yoksa amacım sadece kadınların ilgilendiği ya da sadece kadınların takıldığı sitelere ulaşmak değil.

Gönderilenlere bir göz atayım.
  • zimbirik  (30.07.24 14:16:26)
cinsiyetcilikten neden sadece "bir kadin" rahatsiz olsun ki?
iktisat odakli seylerde cinsiyetcilik yok ya da minimal oluyor.
ilgieniyorsaan redditte r/FIRE a falan bakabilirsin
  • robert bosch  (30.07.24 15:31:41)
@robert
Çünkü etraf cinsiyetçi olduklarını farketmeden araerkil fikirlerini etrafa saçan erkeklerle dolu. Kadınların bu konudaki farkındalığı daha fazla.
Günümüz erkeklerinin çoğu bulaşık yıkadıkları için cinsiyetçi olmadıklarını düşünüyorlar ama durum maalesef çok farklı
  • zimbirik  (02.08.24 15:46:19)