Kardeşime kariyer tavsiyesi

Kendisi turizm rehberliği bitirdi, ama lisans olarak. Sanırım çoğunlukla onlisans şeklinde açılıyormuş bölüm, onunki dört yıllık.

Okulu 7 senede bitirdi, 2.40 ortalamayla. Liseden beri davul dersi alıyordu, üzerine bir de bir müzik stüdyosunda çalıştı okul boyunca muzik altyapı düzenleme, aranje gibi işler öğrendi.

Şimdi, felsefede yüksek lisans yapacağım diyor.
Çalıştığı stüdyo ödeme yapmiyormus bir süredir, oradan ayrılacak ve bir süre evden çalışacağım, portfolyo (müzisyenler böyle mi diyor emin değilim) içeren bir websitesi hazırlayıp bir süre evden çalışacağım falan diyor.

YL yapsa bile ne işine yarar emin değilim.
26 yaşında.

Ailecek önerilerinize açığız.
Napsin bu çocuk? Nereye yönelsin?

Şehir neresi

  • numlock  (30.07.24 00:45:38)
- master flaan kovalamasin, cikmaz sokak.
- eli takim tutuyosa gitsin ustalik ogrensin..
- eli takim tutmuyorsa yuksek lisans icin harcayacagi enerjiyi cok bilinmeyen bir dili ogrenmek icin harcasin, en kotu call centerlarda falan calisir ordan yurur. Hem yabanci dil turizm rehberligine de yariyor.
  • cooperr  (30.07.24 01:07:16)
saç ekim / estetik merkezinde yönetici asistanlığı. tek tanıdığım turizm mezunu ırada çalışıyor. aslında dil varsa tercüman olarak da alabilirler. sağlık turizmini bir düşünsün bence

  • titanyum22  (30.07.24 01:13:58)
thy/ajet kabin memurluğuna basvursun.
beğenmezse birkac sene sonra sirket ici baska bir yere gecis isteyebilir. (yerde)

  • tabudeviren  (30.07.24 01:37:16)
@numlock: izmir

  • encokbenisevinnolur  (30.07.24 02:46:12)
Anladığım kadarıyla müzikten ilerlemek istiyor ve en bilgili olduğu alan bu. İzmir'de de şubeleri olan Zuhal, dore gibi, müzisyenlerin uğradığı mağazalarda iş arayabilir. Hem para kazanır, hem aletlere indirimli erişimi olur, hem de oraya gelen müzisyenlerden kendine bağlantılar kurar. Sonra bu bağlantılarla altyapı işleri yapabilir.

  • cosmicstring  (30.07.24 06:20:58)
Ayarlayalım bir iş bacım? Kardeş gelir mi zora

  • numlock  (30.07.24 09:57:53)
okulu eğer keyfi olarak yedi senede bitirdiyse yüksek lisansa bulaşmasın. zaten şu an çoğu yerin başvuru süresi bitmiş olmalı yarı döneme ya da seneye kalır.
yurt dışındaki kabin memurluğu işlerine başvurabilir.

  • black holes in the sky  (30.07.24 10:31:50)