yeni model araçların gps bağlantısı var mı?

kendi içerisinde sürekli bir konum izlemesi mevcut mu? 2024 model sıfır alınan araçların?

mercedes, bmw, opel, toyota falan dünyadaki tüm araçları nerede vs diye gps verisi kullanıyor mu?

Yeni olmasina gerek yok, uzun suredir var. Ben mesela telefonumdan aracin nerede oldugunu anlik olarak takip edebiliyorum. Tabi sadece kendi aracimi gorebiliyorum ama bu veri bulunduguna gore teknik olarak uretici de tum araclarinin yerini gorebilir. Zaten bir acil kaza durumunda da aracin yeri ureticinin acil destek ekibine iletiliyor.

Ha sebepsiz yere aracin lokasyonunu raporlamasi bir suru gizlilik anlasmasina aykiri olabilir ama teknik olarak mumkun.
  • sertac akin  (29.07.24 19:27:43 ~ 19:30:10)
Sos butonu vs. varsa vardır diyebiliriz.

Hepsinde var diyemeyiz volkswagen opsiyon olarak satıyor olabilir örneğin :)
  • chicha_v2  (29.07.24 20:48:22)
Geçen haber vardı gm galiba Amerika'da takip ediyormus insanları böyle. Kısacası datanin milyar dolarlar ettiği zamanda bence kesinlikle.

www.google.com
  • logisticsmanager  (29.07.24 21:15:41)
Hiçbir şey yoksa bile bir şeyler var. Yani takip cihazı gibi canlı takibi mümkün kıldığını sanmıyorum ama corolla'da sos butonu var, arka cam rezistansının üstten 3 teli radyo anteni olmasına rağmen bir de tavanda köpekbalığı anten var, bu radyonun anteni değil. Saati otomatik ayarla diyince saniyesi saniyesine ayarlıyor.

Telefondan bağlanıp canlı izlenebildiğine dair bir tecrübem yok ama araba bir yerlerden saat verisi aldığına göre, sos düğmesini çekince sinyal gönderebildiğine göre bir yerlere bir bağlantısı var.
  • kibritsuyu  (29.07.24 23:17:58)