pegasus online check-in

pegasustan iki kişi yurt dışı uçuş aldık ama koltuk satın almadık. online check-in yaparsak koltukları yan yana veriyor mu ücret ödemeden? ya da sabiha'daki makinelerden bilet yazdırınca koltuklar yan yana mı oluyor, yoksa satın almak mı gerekli?

bir de belgrad'a gidiyoruz, gümrükte seyahat sigortası kontrolü yapılıyor mu acaba? Yaptırmak gerekli mi?

biletleri birlikte mi aldınız yani tek pnr mı var? eğer öyle ise yan yana verir. yok ayrı ayrı aldıysanız tabi ki yan yana vermez. biri otomatik atanan koltuğu aldıktan sonra diğeri onun yanına ücretsiz check in yapabilir ya da kontuarda görevliden rica ederseniz yan yana verir.

  • elorelia  (29.07.24 13:19:50)
Biletleri aynı anda tek pnr ile aldıysanız yan yana veriyor koltukları. Ben şimdiye kadar onlarca kez böyle deneyimledim yani.

  • ms brownstone  (29.07.24 13:28:00)
Ben de arkadaşın sorusuna kaynak yapım. İki ayrı pnr var. Neden ayrı ayrı aldın derseniz, bagaj ücreti ödemek istemedim. 20 kg bize yetiyordu ikinci bileti o yüzden bagajsiz almak için ayrı ayrı almak zorunda kaldım ve pnr ler farklı. Şimdi ben yanyana oturmak için o zaman online check in yapmayım havalimaninda rica edeyim doğru mu? Veya nasıl bir yol izleyim.

  • dedeminhirkasi  (29.07.24 13:37:42)
rica edin ama vermeyebilirler çok önemli ise sizin için satın alın

  • jülsezar  (29.07.24 13:44:24)
Checkin yapmayacaksanız bayaaaaa erken gidin. Biz bir kere thy ile 4 saat önce hava alanında olarak overbooking e denk geldik, şansımıza bi sonraki uçağa binebildik ama öbür güne kalma olasılığı da vardı. O günden sonra ya paramla satın alıyorum ya da random başka koltuklar da çıksa checkin yapıyorum.

  • nhk ni youkosu  (29.07.24 14:21:57)
Peki bunu müşteri temsilcisini arayarak yaptıramaz miyiz. Zira Checkinlar uçuşa 7 gün kala açılıyor.

  • dedeminhirkasi  (29.07.24 14:26:06)
Sansiniza guveniyorsaniz farkli pnr'li 2 kisi icin eszamanli online checkin yapmayi deneyin. Sirayla atiyor koltuklari genelde, ozellikle koltuklar henuz bossa. Bi denemis olursunuz ama yanyana dusseniz bile mesela son anda ucaga giriste az da olsa koltugunuzun degisme ihtimali var. Yeni bir koltuk numarasi cat diye atayabilirler. Gicikligina degil de bir sekilde sistem otuyor ve yeni koltuk numaraniz su buyrun diyip gonderiyorlar. Kisacasi en garantisi 2kisi icin de koltuk satin almak. Bunun alternatiflerinde yanyana oturamama riski cesitli oranlarda artiyor. Iyi ucuslar :)

  • jnlbnnn  (29.07.24 14:28:08)
Peki, uçakta koltuk değiştirmede Bi yasak var mı? Gardas rica etsem eşimle yer değişir misiniz diye, yolcu tamam derse sorun oluyor mu?

  • dedeminhirkasi  (29.07.24 14:34:14)
Geçen hafta aynı anda yaparak yan yana oturabilmiştik. Ama biri bi ön veya yan sırada verir. Türkse koltuktaki ricanızı kırmayabilir, ama yabancı kişiye daha önde ve cam kenarı teklif ettik kabul etmemişti gidişte

  • coca cola  (29.07.24 15:17:26)