çift terapisti

gerçekten işe yarıyor mu ?

açıkça herşeyi konuşmak zorunda olmasak bile daha iyi iletişime geçmeyi öğrenebilir miyiz mesela ?

hem çok istiyorum hem korkuyorum.

işe yarasın istiyorum bir yandan da sihirli değeneği yok ki ne değişecek diyorum.

sihirli değneği yok ve zaten sihirli değneğe ihtiyaç da yok.
sizin çözüm dediğiniz şey her zaman mutlu beraberlik olmak zorunda değil, belki de çözüm mutsuz bir şekilde devam etmenin yanlış olduğunu anlamak da olabilir.
çift terapisi yetkin bir terapistte ve istekli çiftlerde işe yarar.
önemli olan birbirinizi anlamak, kendinizi tanımak, aslında küçük olan şeyleri büyük zannetmeden doğru değerlendirmeye tabi tutabilmek vs vs vs.
sonuçta kesinlikle faydasını görürsünüz ama bu sihirli değnek değil, çiftin de istek ve çabası olmalı.
  • kisa  (23.07.24 11:37:03)
Çift terapisi sorunları çözmüyor.

Sağlıklı iletişim kurmayı öneriyor.

Nasıl tartışacağınızı öğretmeye çalışıyor.

Bundan sonrası sizde bitiyor.
  • anten  (23.07.24 11:42:13)
iki yakın çift tanıdım terapi alan, onun haricinde de deneyimi olan arkadaşlarım oldu aslında bana bu süreç bireylerin olgunlaşmak istememesi gibi bir durumdan kaynaklı gibi geliyor. genelde problem erkek tarafı; çözülemeyen problemler hep orada olsa da çocuk kaynaklı boşanmadan yürütmek gibi bi kaygıyla terapiye gidiliyor izlenimi uyandırdı bende. evet terapi yüzleşmek isteyenler için iyi, burada işe yarıyor. bildiğim kadarıyla ayrı ayrı görüşüp dinleniyorsunuz ve birlikte nasıl yapabilirizin cevabını arıyorsunuz. öneriler alıyorsunuz.

  • aydogank  (23.07.24 11:44:36)
kesinlikle işe yarar. beraber yaşamanın bir yolunu bulamazsanız en kötü ayrılmanın bir yolunu bulursunuz.

  • vaveylababa  (23.07.24 11:52:16)
Yaa tabiki gidin çabalayın. Olmuyor diye darmadağın etmek en kolayı. Düzeltmek zor ama kazandırıyor son tahlilde.

En azından kendinizi gösteriyor size psikologlar.
  • geveze yazar  (23.07.24 12:34:11)
iki tarafta "biz bu işin içinde çıkamıyoruz, hadi profosyonel destek alalım" demediği sürece işe yaramıyor. genelde bir taraf istekli oluyor bu da maalesef olumsuz sonuçlanıyor..

  • benaslinda  (23.07.24 12:37:56)
Zaten iki tarafın kafası tutsa terapiste de gerek kalmaz. O yüzden tek taraflı çabalanacak diğer tarafi da yönlendirecek.

  • geveze yazar  (23.07.24 12:40:27)
anlasmali bosanma icin iyi fikir

  • ala09  (23.07.24 12:46:21)
iki tarafin kafasi tutsa terapiste gerek kalmaz cok yanlis bir mantik, bu nedenle insanlar terapiye gitmekte cok gec kaliyor zaten, cok gec kalindigi icin de iliski fazlasiyla yipranmis oluyor. iki tarafin kafasi gayet uyabilir ancak nasil tartismayi ve sorunlari cozmeyi kisisel bilgi ve deneyim olarak bilemeyebilirler. terapi size kendinizi tanimanizi, karsinizdakini anlamanizi ve sorunlari kim hakli perspektifinden ziyade bir takim olarak cozmenizi ogretir. sadece iliskinizde degil kisisel yasaminizda da is yasaminizda da gayet faydali olur.

  • kassiopeia  (23.07.24 13:18:06)
Bence elinde sigil cikinca nasil ki muz calip gomun diyolarsa bu da oyle

  • lapaz  (23.07.24 13:28:21)
Kilit nokta iki tarafında istekli olması, kesinlikle ise yarar

  • mirty  (23.07.24 17:48:26)
Zorlamaya gerek yok yol ver gitsin

  • Zetnikov  (23.07.24 21:39:11)