Etrafınızın bu saatten sonra yapılmaz dediği neyi yaptınız?

ben biraz karşıyım bu saatten sonra muhabbetine, bazı hayallerim var zamanında izin verilmedi ya da denk gelmedi. mesela çocukluk hayalim köpek eğitmeni olmaktı, 30 yaşımda oldum. şimdi kendi köpeğimle köpekli arama çalışıyoruz.

at antrenörlüğü okumak istedim lisanstan sonra babam izin vermedi :) biliyorum gerekli şartları sağlayıp onu da öğrenebilirim.

şimdi yazılım kursuna başlıyorum, zaten grafik tasarımcıyım web sitesi yapmayı öğrenmek istiyorum.

lisansta 40-45 yaşlarında sınıf arkadaşlarım vardı. hiç de bu saatten sonra dememişler lisansa gelmişler helal olsun. 3. 4. sınıfta bölüm değiştirenler oldu.

siz ne yaptınız "bu saatten sonra"?
var mı ilham olacak bir hikaye, ya da size ne ilham oldu?

38 yaşında ünv sınavına girdim, ank ünv uzaktan eğitim arap dili edebiyatı okumaya başladım. olmaz dediler ama şu an 2.sınıftayım ve gayet iyi gidiyor şükür.
bir de 35 yaşında motosiklete heves ettim, çoluk çocuğun var bu yaştan sonra motor öğrenip napacaksın dediler. şimdi motosikletle eşimi de alıp uzun geziler yapıyorum.

  • mustafakesekci  (23.07.24 10:23:29)
ilham verici hikaye değil de rive.app diye bir program var. Sizin için daha uygun, daha keyifli olabilir. İsterseniz ona da bir göz atın.
Lottie dosyaları oluşturmak da ilginizi çekebilir.

Yazılım öğrenmeyin demiyorum, bunlar size daha fazla keyif verebilir ve faydalı olabilir diye belirtmek istedim

30 yaşında Türkiye'de mesleğe başlayan arkadaşımın ismi 5 yıl sonra Game of Thrones'un jeneriğinde yazıyordu. Daha ne hikayeler var, her şey mümkün.
Zaten "yapamazsın" diyenlere kulak asanlar gerçekten de yapamaz. Çok umursamayın.
  • michael_knight  (23.07.24 10:35:34)
IT sektöründeyim, 35 yaşımda bitki koruma okuyup mezun oldum, organik tarımdan GDO'ya, böcek biliminden şehir bitkilerine bir çok az bilinen konuda akademik düzeyde bilgi aldım, yaşama olan saygım ve anlayışım arttı çok şey kattı bana. bence yaş bilginin değerini ve önemini daha iyi kavramanızı sağlıyor ve önceki birikimlerle bu severek edindiğiniz yeni bilgiler arasında çok sağlam ve kalıcı bağlar kurabiliyorsunuz. açıkçası hocalar da sınıfta gerçekten kendilerini dinleyip anlayan bir insan evladı olduğunda vitesi artırabiliyor ve tam potansiyellerini ortaya çıkarabiliyorlar. bir yerde gençlerin de ilgisi çekiliyor ve müthiş bir sinerji oluyor.

  • engelbert humperdinck  (23.07.24 10:57:20)
kısmetse ben de yapacağım bunu 37 yaşımda. yeni bir bölüm okuyacağım.

  • dilhun  (23.07.24 16:19:30)
70 yaşında bi abla dikiş öğrendi hepimizden sonra geldi ve çok iyi gidiyor. rekor doğduğum ilçedeki bir teyzeye ait. sanırım 80 yakın ve kuran okumaya giçti. okuma yazması yok diye biliyorum.

  • geveze yazar  (23.07.24 16:26:58)