Ben de kediye hasret kaldım.

Aşağıdaki kedili duyuruyu görünce benim de isyan edesim geldi. Bahçeli evde olduğum için kedi bakamıyorum resmen. Evde iki dakika durup gidiyorlar. E eve de hapsedemem, etmek istemem. Tamam bahçede takılsınlar eyvallah da sadece bahçeyle de kalmıyorlar ki. Geçen eve gelirken sokağın köşesindeki çöp konteynırın sokak kedileriyle partilerken gördüm birini. Sonra gelip, o şekilde evde gezmeye falan kalkışıyorlar. İçeri girmesine izin versem dert, vermesem dert.

Ben de istiyorum gece benimle mırıl mırıl uyuyan, ayağımın dibinde dolaşan uslu bir kedim olsun artık. Bahçeli evlerin kaderi mi bu?

Kediye bağlı. Bahçeli evde yaşıyorum. Kedim gün boyu ev ve bahçe arasında git-gel yapıyor. Benimki bahçeden dışarı çıkmaz pek. Bekçi köpeği gibi hayvan. Bölgesine kedi sokmaz, insan gelirse miyavlayarak haber verir. Durumun en büyük eksisi gece 11-3 arası dışarı çıkmak için bağırması. Kapıyı açmazsam evde terör estiriyor. Kar fırtınasında bile çıkıp kedi var mı diye kontrol etti.

  • gnosis  (23.07.24 10:19:41)
bahçeli ev kaderi mi bilemedim ama sokaktaki kediler de geliyor bana. mama bulamayınca oraya buraya işeyip gidiyorlar.

yakında olsanız burada var bir yılışık kedi :)
oturursun kucağına zıplar yatar. onu vereyim. adı hamdi. 1 yaşında kısır erkek. gri-beyaz atletik. burnunda gri beni var.
ayvalık civarındayız.
  • janderzel zartanyan  (23.07.24 13:37:16)
Benimki gelip gidiyor valla. Hayvanlar için uygun ıslak mendil aldım patilerini siliyorum.

  • peki madem  (23.07.24 13:42:19)