Trans öğrncinin mhkme srecinin başladığı blgsi okl idaresine iletiliyor mu

Aranızda öğretmen, avukat, akademisyen var mı? Mahkeme süreci başlamış trans bir üniversite öğrencisinin bu sürece başladığı okul idaresine bildiriliyor mu?

o nasıl soru ya. Okulda olan bir durum mu var, trans olması ne alaka, bunların hepsi kampüste işlenen bir suç veya eylemle bişeyle bağlantılıysa belki olabilir.

  • nhk ni youkosu  (23.07.24 00:22:16)
Bildiğim kadarıyla hayır zaten sizin bilgi vermeniz gerekiyor kimlik aşamasına gelince genelde, isim değişikliği(tabii değiştirecekseniz) ve resmileşen cinsiyete dair, cinsiyet bilgisi diploma için önemli değil tabii ama bazı okullar bu bilgiyi nedense istiyor. (Psikoloğum arkadaşlarımdan ve danışanlarımdan duyduklarımı aktarıyorum, yasal kısmı bilmiyorum. ) Çünkü sizin beyanınızla gerçekleşti kaydınız, sizin şahsi kayıtlarınıza ulaşamazlar, üniversiteden bahsediyorsanız. Lise çağından bahsediyorsanız durum nasıl yüzde yüz emin değilim. Ama mebde çalışansanız bile mesela bilgiler yalnızca mevcut okulda değişiyor sonra kimsenin ruhu duymaz/duymuyor. Bu paylaşımda olan bir bilgi olmuyor, okul müdürü bile bilemez. Önemli olan daha çok istatistik gibi düşünün, binary dünya koşulları…

  • kullanıcıadımbuolsun  (23.07.24 00:46:13)