thy uçuşlarında puan veya mil kazanılır mı

hiçbir kredi kartım yok bir kaç uçuş yaptım Pegasusdaki gibi puan kazanma olayı varmı ve nasıl oluyor Miles smiles üyesi olmam gerekiyor anladığım kadarıyla ancak bu kredi kartı mı eğer değilse üyelik ücreti var mı?

miles smiles üyesi oluyorsunuz, Thy'den hesap açıyorsunuz ücretsiz. uçtukça mil kazanıyorsunuz.

kredi kartı da var çeşitli bankalardan, almak zorunda değilsiniz. alırsanız thy hesabınızla bağlıyorlar ve kredi kartıyla harcadıkça mil kazanıp thyde harcayabiliyorsunuz. ama bankaların kredi kartı politikası çok değişken. çok parası olana (hesapta 3 milyon ve üzeri idi sanırım tutana) kart bedava, daha fazla mil kazanımı vs veriyorlar.
  • cervuetta  (22.07.24 22:58:07)
Uygulama üzerinden bilet almıştım 2200 mil vermişti onu da amazon üzerinden 600 liraya mı ne çevirdi. Hayır mil kartına ihtiyaç yok

  • alcnkzn  (23.07.24 07:24:40)
üye olduktan sonra 9 haneli bi üyelik numarası verecekler. bilet alırken bu numarayı da girersen uçuş sonrası kazandığın miller otomatik yüklenir. bu işlemi yapmadıysan üyelik sayfanda eksik mil işleme var, ordan gerekli bilgileri girerek işleyebilirsin. yurtiçi bi uçuştan ortalama 600 mil kazanırsın. millerinle yurtiçi bilet almak istersen 8800 mil gerekiyor + 200 küsür tl vergi.

  • spirit crusher  (23.07.24 10:56:59)
Söylenenlere ek olarak, puanlar statü seviyesini belirliyor ve lounge leri kullanabiliyorsunuz. Ayrica thy sitesinde booking linki falan var. O link üzerinden hotel rezervasyonlari yapildiginda da puan kazandiriyor.

  • VIPCH  (23.07.24 16:11:15)