Boş Zamanı Değerlendirmek İçin Tavsiyeler

9-6 çalıştığım bir işim var. Düzenli olarak da spora gidiyorum. Çok sosyal değilim, sosyalliği de sevmiyorum. Evde zaman geçirmeyi seviyorum. Fakat günde en az 4-5 saatimi boşa geçiriyorum. Kitap okuyayım desem şu sıcaklarda hiç çekilmiyor(bu bir bahane değil düzenli olarak okurum normalde) Film izleyeyim desem, yeni filmleri hiç sevmem. İnternetten kült film seyrede seyrede filmlerden soğudum, belli bir süre seyretmeyeceğim. Boş boş oturmaktan sıkıldım. Sıkıntıdan günde 3 saat bir oyuna girip anlamsızca karakter yürütüyorum. Anlayacağınız oyalanmak için bir şeylere ihtiyacım var ama neye ihtiyacımın olduğunu hâlâ bulamadım. Yeni şeylerle oyalanmam için ne tavsiye edersiniz bana ?

Cinsiyetiniz, yaşınız, maddî imkanlarınız önem kazanıyor.

Ben dikiş öğrenmeye çalışıyorum mesela, zaten ihiyacım da var ama şahane el yapımı ürünler üretilebiliyor satılabiliyor.

Ya da ne bileyim hobi bahçesi olabilir, marangozluk olabilir, çamur kil heykel olabilir, makrome gibi bişeyler olabilir... üretkenlik size iyi gelecek gibi görünüyor.

Yazmaya merakınız varsa yazarlık kursu alabilirsiniz mesela. Çok ciddi eğitimler var. Senaryo, roman, tiyatro gibi... Bizzat amatör tiyatro gruplarına katılabilirsiniz. Seslendirme dersleri alabilirsiniz... Gibi.
  • muhayyer divan  (22.07.24 19:36:52)
@Mirket

Kendim müzisyenim ama müzik eğitimi hiç aklıma gelmedi hakaten :))

Yemek kursu demeye geldim bir de.
  • muhayyer divan  (22.07.24 19:39:55)
@Mirket

Sıkıntıdan alacağım herhalde böyle giderse

@muhayyer divan

Cinsiyet Erkek, Yaşım 28. Ya açıkçası bana rahat mı batıyor bilmiyorum. İş ve spor nedeniyle mental olarak yoruluyorum. Yani evde yapabilecek basit aktiviteler arıyorum. Fakat bahsettiğiniz işlere hobi olarak hem uzağım hem de zaman ayıracak vaktim yok. Şu an aklıma gelen en iyi aktiviteyi söyleyeyim, oradan anlayın neler yapabileceğimi. Puzzle alıp, yapmak istiyorum. Aklıma gelen en basit aktivite bu şu an. Buna ekleyebilecek şeyler düşünüyorum. Müziğe ilgim olsa müzik aleti çalmayı öğrenirdim o da yok. Belli rahat batıyor bana.
  • arkady svidrigaylov  (22.07.24 19:58:15)
Yerinde olsam bir insan icin olmazsa olmaz seylerin egitimini alirdim

Misal yemek yapmak ascilik tarzi

Bence her birey yemek konusunda pro olmali

Nereye gidersen git aç kalmassin maddi olarakta mide olarakta kimseyide ac birakmazsin
  • Zetnikov  (22.07.24 20:27:35)
kariyerinizi gelistirecek egitimler alin, ben yazilim ogreniyorum mesela

  • The_Lollok  (22.07.24 20:54:07)
ilginiz varsa seramik kursları baya keyifli oluyor

  • yuvarlanantencereninkapagi  (22.07.24 23:03:51)
maket yapıyorum ben

  • elorelia  (23.07.24 09:30:15)
Ben böyle boş vakit değerlendirme sorularına standart spor, müzik, dil cevabı basıp geçiyorum.

  • kumandanim  (23.07.24 11:22:17)