Abur cubur yiyor musunuz

Yiyorsanız neler?
Önereceğiniz, görece piyasadaki en ünlü malum markanınki gibi sağlıksız olmadığını düşündüğünüz, arada derede kalıp adı duyulmamış ama über leziz olan junk foodunuz varsa paylaşıverir misiniz?

Ben en son Eti burçak serisine taktım. Tatlı tuzlu hepsi çogzel geliyor bana. Abartmadan yemeye çalışıyorum arada bir. Probise obsesifimdir. Bir de yer fıstığı çok sevdiğimden bidolu gofretine hastayım.

Bunlar hep palm dolu ben yemiyorum diyorsanız alternatifleriniz neler?

Arada eti puf, sık sık çekirdek ve patlamış mısır yiyorum. çok tatlı krizim gelirse de coco star, tadelle veya gofrik. ama bu sıcakta çikolatalar eriyor o yüzden yiyesim gelmiyor.

  • oekuklu  (22.07.24 17:16:29)
Çoğu abur cubur aklımda yemek yokken aç değilken bir parça yemek beni birden acıktırıyor

Ama favori abur cuburum eti susamlı çubuk, uzun yola çıkacaksam gün boyu dışarıda olacaksam yanıma bir paket alırım, açlığımı çok güzel tutuyor resmen kurtarıcım
  • grimavi  (22.07.24 17:18:16)
Neredeyse her gün biraz gong yiyorum. Eti burçak da güzeldir dediğiniz gibi, en son sultaninin çikolata kaplısını denedim 10 numaraydı. Daha sağlıklı yemeye çalışıyorum bu aralar, onun için Tadım'ın hurmalı barını seviyorum.

  • peki madem  (22.07.24 17:24:14 ~ 17:24:40)
Yemem.

  • gabe h coud  (22.07.24 17:28:43)
Kinder bueno ve ferrero rocher. Reglken bunlarla besleniyorum adeta. Bir de cola zerodan vazgeçemiyorum. Bu ürünler evime ayda bir giriyordur ama sürekli almam.

Sağlıklı atıştırmalık olarak meyve beni tatmin ediyor. Bazen dondurulmuş meyveden sorbe yapıyorum. Tuzlu olarak kruvasan sandviç kaçamaklarım oluyor.
  • ruhen hastayim ben  (22.07.24 17:31:59 ~ 17:32:21)
bu ara favorim çizi'nin cips versiyonu, bir de tahıl cipsi gene ülker'in. diğeri de, eti'nin burçak şeker ilavesiz'i. portakallı falan, baymıyor ve palmsız.

daha sağlıksız kategorisinde bir ara, burçak kurabi ay çörekli, fındık ezmeli, fıstık ezmeli'ye sarmıştım.
  • anlatamıyorum  (22.07.24 17:44:30)
Eti gong cips gibi olandan.
Daim cikolata ki cikolata bile degil galiba ama paketi ayni gun bitirmemek icin zor tutuyorum kendimi.
Bu kadar.
  • Kittie  (22.07.24 17:45:44)
a101 pasta dolabında frambuazlı çizkek var ondan çayla tüketiyoruz arada. sanırım ortası yoğurtlu dokunmuyor. birde marşmalov seviyom tüpte yakıp yiyorum.

  • geveze yazar  (22.07.24 17:50:19)
Burcak bitter cikolataliya asiktim.
Tadelle, cekirdek, eti karam bitter, bazi rittersport cikolatalarina bayiliyordum hepsini biraktim.
Tek zaafim var reese’s cikolata
  • mor oje  (22.07.24 17:50:55)
@mor oje reeses ilk kez duydum. her markette var mı?

  • Kediyi üzdün  (22.07.24 18:08:41)
Her sene kilo kilo aldığım blueberry :) buzlugu doldurup atıştırıyorum :)

  • kisa  (22.07.24 18:33:35)
abur cubur insanı sayılmam , ayda bir belki aklıma gelir, aç kalmışımdır ya da dışardayımdır ancak o zaman tüketiyorum. genellikle evde sade çubuk kraker ve susamlı çubuk kraker, ve altınbaşak bulundururum. çantamda altınbaşak mutlaka taşırım acil durumlarda işe yarıyor. cips olarak da sade, düz patates cipsi seviyorum ama yine ayda bir ancak tüketiyorum. tatlı sevmiyorum ama kan şekeri düşmesi, regl vs gibi durumlar için de eti fındıklı hoşbeş bulunduruyorum.

  • hypathia  (22.07.24 18:45:00)
Eskiden çok yerdim abur cuburu severim ama bence şimdi o kadar iyi abur cubur çeşidimiz de yok yeni çıkan :D
Şu an hiç yemiyorum, ama yediğim en bombastik şey ballı tereyağlı bir fıstık yemiştim yurtdışında kesin ne kadar msg varsa basmışlar ilk seferde bağımlılık yapıcı türden aşırı iyiydi:D
Değişik chedarlı cipsler, kalamarlı cipsler filan da yemiştim ama en iyisi ballı tereyağlı fıstıktı. Değişik olarak yine Datça’dan gelen bademli bir lokum yemiştim o da çok iyiydi yani satılsa sürekli almaya değer tatlardan.
Türkiye’de bisküvi, çikolata ve gofret dışında bombastik değişik bir şey yok pek yaygın olan, eve abur cubur almıyorum artık. Donmuş yaban mersini alıyordum onu da hemen bitiriyorlar file’de bulamıyorum hemen bitiriyorlar :D
Normal fındık , kabak çekirdeği filan tırtıklıyorum abur cubur ihtiyacım olursa.
  • titanic kemancısı  (22.07.24 18:49:36 ~ 18:49:56)
Ülker Pötibör ve Eti Burçak dışında dışında aburcubur neredeyse hiç yemiyorum. Bu saydıklarımı da çok nadir. Arada da patlamış mısır yiyorum. Burada evde yaptığımız kek, kurabiye, poğaça gibi şeyleri değil ambalajlı ürünleri sayıyoruz bu arada değil mi?

  • nawar  (22.07.24 18:55:01 ~ 18:55:14)
Dondurma ve elmalı turtaya zaafım var, en hard diyet dönemimde bile önüme çıkarsa nefes almadan yerim.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (22.07.24 19:26:55)
Dondurma abur cubur mu sayılıyor? Tatlılar da mı? Meyveler nasıl abur cubur yaa? :D Bence sayılmaz. Abur cubur alüminyum astarlı paketli ürünler bana göre.

Sayılanlara bakarsak, o zaman yerim. Dondurma yerim, çilek, muz, kayısı, karpuz. Dondurma demiş miydim?
  • gabe h coud  (22.07.24 20:09:37)
bu nasıl soru? abur cubur yemeyen var mı gerçekten? ben ayak kokulu peynirli doritosçuyum.

  • titanyum22  (22.07.24 20:23:20)
Her gün iki paket cips gömen biriydim. Artık elimden geldiğince sağlıklı yaşamaya dikkat ediyorum. Züber Noutos bence cips ihtiyacını gidermek için gayet başarılı, fıstıklı barlarının da tadını beğenmiştim. Bir de altınbaşak tahıl cipsi hoşuma gitmişti lays fırından gibi.

  • hrvl  (22.07.24 21:32:54)
bademli patlamis mısır yeni favorim.
kola içmeyi çok seviyorum. hergün içerim neredeyse

  • yuvarlanantencereninkapagi  (22.07.24 22:19:53)
sakına benim gibi üstünde şekersiz yazan ürünleri alıp hunharca yiyip sonra neden kilo aldım demeyin. sonradan farkedip herşeyin kalorisi varmış amk diye ayar olunabilir.

  • Zetnikov  (22.07.24 22:27:24)
abur cubur yemiyorum.

  • abelardo  (22.07.24 23:09:00)
Abur cubur ortamlarda denk gelince yerdim aliskanlik degildi. Sonra kulagima birsey calindi, bitter cikolata iyiymis diye, dedim alim, baktim sade gitmiyor, bitterle birlikte antep fistigi yedim. Bunu cok az miktarlarda yiyordum ama duzenliydi, bu nedenle su an asiri siddetli bagimlilik oldu.

Adi duyulmamis ornekler verecegim ama bunlar tam abur cubur da sayilmaz aslinda. Ekmege falan surulebilir veya direk kasiklanabilir.

- Toros naturel markali Ermenek Helvasi, sadece susam ve keciboynuzu pekmezinden olusuyor.
- Patar marka findik ezmesi, digerleri de iyi genelde ama bu dehset-ul vahset.

Her yerde bulunamayacak da olsa bir kac ornek daha vereyim.

- tony's chocolonely cikolatalari,
- Lindt orange intense,
  • mbond  (22.07.24 23:33:25)
@kediyi uzdun: her markette yok ithal bir urun. Migros, macro ve carrefourlarda var ama hepsinde olmuyor. Biraz magaza gezmek lazim. Tuzlu, yer fistikli muhtesem bisi

  • mor oje  (23.07.24 00:28:41)