sahibinden’deki konut fiyatları ne kadar şişirilmiş?

ne kadarlık kısmı pazarlık payıdır? 10x, 20x olarak düşünürsek.

%10'a kadar indirebilirsin. Daha fazlası zor.

  • hayirsiz  (22.07.24 00:12:25)
Ben max %5 inecek şekilde koydum ilana.

  • new day new life  (22.07.24 00:16:17)
satan kisinin ne kadar ihtiyaci olduguna bagli. 1 yildir duruyor evler. adam ucuza gider malim satarsam yerine yenisini koyamam diye satma niyeti olmadan tutuyor. o ilanlarin cogu satis niyeti olmayan ilanlar. adam kendi varligini sahip oldugu mal/mulk uzerinden olumluyor muhtemelen sahibinden'e ilan koyuyor.

paraya ihtiyaci olan acil ilanlarda %70-75'e kadar dustugunu gordum. benzerleri 5 milyon olan evi 4 altina goruyorum hemen de gidiyor. onun disinda inat eden bircok ev ayni fiyatta duruyor. adam 5.1'e ev satiyor mesela guya. sonra ilandan kaldirip 5.3'e tekrar koyuyor ve 5.1'e kadar iniyor. aylardir bu oyunu oynuyor sonra tekrar bastan. rinse and repeat. zenginin mali da bizim cenemizi yoruyor.
  • antikadimag  (22.07.24 06:51:50)
%20 altını teklif et bence. sonrasında ideal fiyatını buluyor.

  • tantunisultansuleyman  (22.07.24 12:03:59)
yüksek fiyatlı evlerde fazla, düşük fiyatlı evlerde azdır. genel bir oran olmaz.

  • gabe h coud  (22.07.24 12:21:37)
3 ev sordum son 1 ay içerisinde, satıcının acelesine göre ve fiyatı ne kadar şişirdiğine bağlı olarak %20 düşürebilirsin. sıfır ev yapan bir müteahhitin kapısından geçerken satış ofisine girdim, peşinde %15 diye kendisi başladı. ancak oldukça hırslanıyorlar bu duruma ve açık açık söylüyorlar "faizler düşsün o zaman acısını çıkaracağım" diye. sanki 3 yıldır enflasyonun misli ile fiyat artıran kendileri değilmiş gibi şimdi inşaat maliyet endeksinin gerisinde kalmaktan şikayetçiler.

  • screamshot  (22.07.24 14:04:15)