Stajyer icin Egitim plani

Merhaba, departmanimizda uzun donem stajyerlik yapacak bir arkadas var. Buddy’si oldugum icin onu gelistirmemi bekliyorlar ama cok yogun calistigim donemlerde haliyle fazla bir sey aktaramiyorum. Boyle zamanlarda neler yapabilir aklima bir sey gelmiyor. Excel egitimlerini izleyebilirsin dedim cok ilgilenmedi kendisi. Isle ilgili dokuman okuyup ozet cikarmasini istemek filan amelelik mi olur? Z kusagi oldugu icin burun kiviriyor manual islere :) bos oturmasindansa ne yapmasi iyi olur, siz ne is verirdiniz ogrenmek istedim. Cok tesekkurler

Iş nedir? Işle ilgili bilinmesi gerekenler programlar var mı? Varsa bunları öğrenmesini söyleyin ya da kaynak sağlayın. Işinizle ilgili varsa eski raporları okumasını söyleyin eğer ki ilgiliyse.

  • Amaranta ursula  (21.07.24 22:54:37)
Is ne isi?
Şimdi fransa'da biz her stajyer aldigimizda harbi is veriyoruz (çünkü ortalama 3-4 ay kaliyorlar).
Birine direkt satin alma isi vermistim.
Simdi bir tane var, o da paris'teki pazarlama ofisi ile çalışıyor yeni ürün grubu kataloglari için.

Zamaninda erasmus stajyeri aldim, ona da direkt satin alma verdim.

Kısacası üniversite öğrenciyse ben direkt is veririm, çünkü böyle öğrendim. Ama Türkiye'de evet bos bos oturturlardi bir plan yoktu.

Benim stajyerlerin hepsi z kusagiydi.
  • logisticsmanager  (21.07.24 22:55:02)
Meraklı adam sorar, insanı darlar ama kendine yapacak bir iş bulur. Burun kıvırıyorsa demek ki yanlış stajyeri almışsınız. Bütün staj boyunca otursun, ellemeyin hiç.

  • kimlanbu  (22.07.24 02:22:11)
işin nasıl yapılacağını tarifleyen talimatlar, eğitim dokümanları vs. varsa onları inceleyebilir. yoksa da bunları hazırlayabilir. hem de hazırlarken öğrenir. o hazırladıklarını da sonraki stajyerlerde kullanırsınız.

daha önce bitmiş işlerden birini verip yeni yapılıyor gibi ona bir proje verebilirsin. sonra iş bitince bak aslında böyle olmalıydı diyip yaptıklarını bitmiş işle karşılaştırabilir. yani bol ödev ve proje. onları yapmak için mecburen sorular soracak. internette araştırabileceği görevler ver vb.

sadece fotokopi çek olmaz tabii.
  • merhum  (22.07.24 08:26:08 ~ 08:26:43)