konut sigortası böyle bir şeyi karşılar mı?

teyzemin evi bodrum katta yani zemin altında ve üstünde merdiven var yani evin tavanından da çıkıntı olur ya merdivenin, işte o kısımdaki sıva tamamen dökülmüş. demirler, çimento falan görünüyor bayağı korkunç. sanırım zamanla rutubetten falan böyle oldu (bina 1984 yapımı). teyzeme uzun zamandır evi sigortalat vs diyordum. çünkü bizim de sigortamız var ve tesisatla ilgili şeylerde hemen yapıyorlar.

tabii ki teyzem evi sigortalatmamıştı, keşke sigortalatsaydım diyor şimdi. sigorta bunu yapar mıydı? bizim poliçede bunla ilgili bir şey göremedim sıva dökülmesi falan. ev yıkılıyor zannettim 6-7 çöp poşeti moloz çıktı diyor. aslında acilen taşınması gerekiyor ama 70 yaşında, emekli maaşıyla yaşayan biri bu evi satıp (ki satılmaz belki ama alan kişi kentsel dönüşüme sokabilir) nasıl yeniden ev alacak bilemiyorum.

Siva altindaki su arizalarini gideriyorlar ama misal mutfaktaki cesme, apartman merdivenlerindeki su vanasini vs tamir etmezler.

Sizin ariza da merdivenden kaynakli oldugu icin bu apartmana ait derler mi bilemedim simdi. Eger ust kattan falan su sizsaydi yaparlardi ama bu biraz muallak gibi. En iysi kendi sigorta firmanizi arayip bi sorun, en azindan fikir verir.
  • brkylmz  (21.07.24 18:11:07)