günlük proteinin tamamını antrenman önce yersek ne olur

ağırlık antrenmanından geç çıktığım için yemek istemiyorum malum gece yemek zararlı. kasa o kadar gerilimi verdikten sonra aç yatmak sorun mudur? bununla ilgili yayın var mı

Spor sonrası bir adet proteinli süt iç 25-30 gr almış olursun kalorisi de 200-250 falan anca mis gibi.

Yani aslında olay saat kaçta yediginiz değil de günlük yeme içme. yani kisi gunluk macrolari duzgun almiyorsa sirf antrenman sonrasi yedi diye iyi olmayacak. Ama en en en optimal sonuçlar için spora gitmeden biraz carb protein spor sonrası carb protein en ideali gibi. Ama hayatimizin her yerini bu kadar ideal yasiyor muyuz? Ben yaşamıyorum. O sebepten bu kadar kafa yormam, yapabiliyorsam yapıyorum.

Günlük kg*1.2 gr protein aldığın sürece acayip kafa yormaya gerek yok. Yani size olacak negatif etkisi kafaya takilacak bir şey değil.

Bu arada ben olsam denerim :) antrenman yapıp sonra yemeyin. Ertesi gün kötüyseniz vs o zaman bir değişiklik lazım.
  • logisticsmanager  (21.07.24 14:53:11)
Bu arada denildiği gibi elimizde net bir "gece yemek zararli" verisi yok. Obezite ile eslestirilmis de yani arastirmaya bakilirsa kisilerin günlük kalori intake bakilmamisti yanlis hatırlamıyorsam. Ha ama misal bazı kişilerde acid reflux yapıyor. Bir de bazilarinda uykuya etkisi var. Bende yok misal.

Bence gece yemek kötüye kendiniz karar verin çünkü asıl o konuda net bir veri yok.
  • logisticsmanager  (21.07.24 14:59:01)
bu kadar mikro optimizasyona gerek yok, gunluk makrolari tutturdugunuz surece kacta yediniz kacta spor yaptiniz pek muhim degil. gece yemek konusu da kisisel bi mevzu dendigi gibi. ben mesela bi sikinti yasamiyorum ama yine de uykudaki dinlenme kalitemi dusurdugune "inaniyorum" o yuzden yemiyorum. baskasi boyle hissetmiyodur yer mesela.

  • ghilleinthemist  (21.07.24 15:18:18)