Çadır Tavsiyesi?

Yaz sıcağında, daha çok güney ege taraflarinda kullanılacak iyi havalanan, insana afakanlar bastırmayan bir çadır tavsiyeniz olur mu? Yüksek tavanlı olmasi tercih sebebi.

www.decathlon.com.tr

Çadırın fresh black özelliği haddinden fazla önemli. Detayı ilgili sayfada anlatılıyordur.
  • Mirket  (20.07.24 17:18:41 ~ 18:22:46)
decathlon'un cadirlari genelde f/p

butceye uyan hangisiyse is gorur baya. yaz sicaginda hicbir cadir iyi olmuyor tabi :)
  • fakyoras  (20.07.24 18:14:33)
bu duyuru bize en önemli bilgiyi vermiyor. kamp yapmaya backpacker olarak mı gideceksin? yoksa arabayla mı? üstelik kaç kişilik çadır ihtiyacın var? yukarıda bahsedilen decathlon çadırları f/p ürünleri. şahane değiller. üstelik eşek ölüsü gibi ağırlar.
bende bir tane nemo var, 2 kişilik. sadece 800 gram. ultra-lightweight.
bir tane de sea to summit kullanıyorum, üç kişilik. 2.6 kg. light-weight.
ikisi de backpacking için şahane.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (20.07.24 18:37:31 ~ 18:39:07)
Arpenaz 4.1 fresh and black içinden yazıyorum bu cevabı.
Kumluca'da bir kamp yerindeyiz.
Tavsiye ederim yalnız bir eksigi var bunun. İç odasında arka tarafta hava almak için file var lakin ön tarafında yani giriş kısmında file yok. File olmayınca giriş kısmını açmanız gerekiyor bu da içeri sinek böcek girme ihtimalini artırıyor. Keşke bu kısımda da ilave bir file olsaymış.
Decathlon ürünlerini tavsiye ederim, kurulumları kolay ve basit oluyor.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (20.07.24 22:40:02)
Arpenaz 4.1 tavsiye ediliyor fakat havalanma sıkıntıları olduğuna dair yorumlar var. O yüzden şüpheyle yaklaşıyorum.

  • Cherea  (22.07.24 10:27:36)