Lens- Gözde kızarıklık

Dün lens takmaya başladım.

En son lisedeyken lens takmıştım.

Ancak çıkardıktan sonra farkettim ki gözlerim biraz kanlanmış. Çıkarırken biraz zorlanmıştım, ondan olabilir mi?

Bu sabahki görüntü böyle:

i.imgur.com

takıp çıkarırken el hijyenine çok dikkat edin. eğer kızardıysa da 1-2 gün gözlük takıp dinlendirin bence gözünüzü. kullandığınız lens solüsyonunu değiştirin eğer sonuç değişmezse.

  • mustafakesekci  (20.07.24 16:53:37)
kanlanma ise geçicidir. ama batma vs yapıyorsa ya lensin markasını değiştirin ya da suni göz yaşı damları kullanın

  • ayağiniza gelen overlokçu  (20.07.24 17:41:04)
Merhaba, antalya da yaşıyorsanız eye surgery antalya diye bir platform var . Göz doktorları ile whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. yardımcı oluyorlar.
(git: Eye surgery antalya ) www.eyesurgeryantalya.com

  • ibrahimhoca  (24.08.24 22:38:42)
Zamanla göz kuruyor maalesef ben 2008 senesinden beri lens kullanırım. İlk başladığımda aylık lensi gec uyurken gözümden çıkarmasam bile yapışmazdı. Üç dört gün onunla yatar kalkardım yani. Son üç dört senedir günlük kullan at kullanıyorum eve girer girmez lensi çıkartıp gözlük takıyorum mesela 8 saat kalmış oluyor gözümde yine de hafif kızarabiliyor ya da kuruluk hissediyorum. Suni gözyaşı deneyin işe yararsa kuruluktandır

  • kullanicadi  (24.08.24 23:06:42)