Klima Değiştirilir mi?

12 bin btuluk klima taktırmıştık 3 ay önce ama bu sıcaklarda nanay oldu, soğutmuyor.

18 bin veya 24 binlikle değişirler mi? Beko marka.

daha erken açıp daha geç söndürün günde 3 4 saat daha fazla çalışsın idare edin.

değiştirmezler tabiki.
  • kveldulv  (19.07.24 15:57:11)
3 aylık cihaz nanay olmaz. 12 BTU ile koca evi soğutuyorum. Evinizde voltaj düşüklüğü olabilir dış ünite devreye girmekte zorlanıyordur veya içindeki 500 liralık akım motoru bozulmuştur.

  • HellKeePer  (19.07.24 18:47:56)
kaç m2'lik alanı soğutmaya çalışıyor? 15-20 m2'yi rahat soğutur. daha üstü için belki kastırabilir.

  • false pretension  (19.07.24 20:24:34)
Kapı pencere açıksa mümkün değil soğutamazsınız.

  • alfired  (19.07.24 20:34:39)
Bende iki klima var. Biri Bosch biri de Arçelik.

Arçelik olan geldi, kurulum yaptı servis. Oc unitenin kapağı biraz çarpık duruyordu kapanınca. Gelin bakın dedik. Görsel bir sorundu sadece.

Adamlar yeni iç ünite ile gelmisler. Patır kütür değiştirdiler iç üniteyi sıfır cihazla.
Hoş onun kapağı da biraz çarpık, üretimde bir sorun var belki de.. ama şaşırdım doğrusu.

Bosch servisi değiştirmedi.

Evde Franke ankastre cihazlar var. Bir ay olmamış Kıçı kırık fırını değiştirmemek için üç kez gelip evde tamirat yaptılar.
  • nop  (20.07.24 00:53:35)
Değiştirmedi değil değiştirmezdi olacaktı.

  • nop  (20.07.24 00:54:28)
yaklaşık 20 m2'lik bi oda. dış ünitesi balkonda, dış ünite çalışıyor sıkıntı yok.

Dış kapılar ve pencereler kapalı. Klimanın hemen karşısında odanın koridora açılan kapısı var. odaya giren çıkan oldukça haliyle çokça açılıp kanapıyor.

ev batı cephe. akşam 3ten 7ye kadar güneş alıyor oda.
  • oekuklu  (20.07.24 08:14:14)
Dış ünitenin yerleşim şekli doğru mu? Yazılı (beko) kısmının önü açık olacak ve sokağa bakacak. En kötü ihtimalle bir klimacı çağırın linkteki parçayı değiştirsin.

www.hepsiburada.com
  • HellKeePer  (20.07.24 12:41:03 ~ 12:41:17)